ABD'li diplomatlar Venezuela'yı terk etti

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, "Bugün Venezuela'da kalan tüm ABD'li diplomatlar ülkeyi terk etti. Bunun onlar için zor bir durum olduğunu biliyorum çünkü onlar kendilerini Venezuela halkının demokrasi ve daha iyi bir gelecek içinde yaşama arzularına destek vermeye adamışlardı" dedi.

ABD'li diplomatlar Venezuela'yı terk etti

Venezuela hükümetinin, ülkeyi terk etmeleri için 72 saat süre tanıdığı ABD'li diplomatlar, belirlenen süre dolmadan ülkeden ayrıldı.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yaptığı yazılı açıklamada, bugün Venezuela'da kalan tüm ABD'li diplomatlar ülkeyi terk ettiğini bildirdi.

Pompeo açıklamasında, "Bunun onlar için zor bir durum olduğunu biliyorum çünkü onlar kendilerini Venezuela halkının demokrasi ve daha iyi bir gelecek içinde yaşama arzularına destek vermeye adamışlardı." ifadesini kullandı.

Pompeo ayrıca ABD yönetiminin, kendini geçici devlet başkanı ilan eden Juan Guaido'yu meşru lider olarak tanımaya devam edeceğini vurguladı.

Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, salı günü yaptığı açıklamada, ABD'li diplomatların 72 saat içinde ülkeyi terk etmelerini istemişti.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
yıkılasın ey amerika.heryere o zalim pençeni uzatıyorsun bıkmadın mazlumun ahını almaktan
ABD'li diplomatlar venezuelladan defolup gittiyse maduro için tehlike kalmadı. bütün dünyada ABD'li diplomatlar fitne fesat ve iç karışıklık çıkarmak için görevlendirilmişler
ABD ANCAK BU POLİTİKALARI İLE KENDİNİ KANDIRIR.. IRAK,LİBYA,SURİYE,MISIR,FİLİSTİN ŞİMDİ SIRADA VENEZUELLA VAR..BURALARDA YAŞAYAN MİLYONLARIN AHI SANMASIN Kİ ABD DEN ÇIKMAYACAK.. SIRF BU ÜLKELERE GİRİP SÖMÜRMEK İÇİN KENDİ İKİZ KULELERİNİ VURUP ORTADOĞU HALKINI TERÖRİST İLAN ETTİ ABD..BELKİ MİLYONLARCA MAĞDUR,MASUM İNSAN ABD DEN HESAP SORAMAZ ANCAK ALLAHIN HESABI AHİRETTE OLMAYACAK,,,,BU HAYATTA VERECEK HESAP..TABİKİ İMZASI OLAN LİDERLER..ABD HALKI NIN SUÇU DEYİL SİYASİLERİNİN VE HİZMET ETTİKLERİ BARONLARIN SUÇU,,,SONLARINI İZLESİN TÜM DÜNYA...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler