HABER

ABD ve Avrupa donuyor

Kara kış ABD ve Avrupa'yı rehin aldı. Dondurucu soğuklara teslim olan ABD ve Avrupa'da kara ve hava ulaşımı aksadı, binlerce okul hala kapalı.

ABD ve Avrupa donuyor. Atlantik'in iki kıyısı ağır kış koşullarının etkisi altında.

[

****](http://video.mynet.com/habervideo/ABD-ve-Avrupa-donuyor/436804/)

ABD:
Amerika'nın ortabatı ve güney kısımları soğuk hava ve kara teslim oldu. Kötü hava şartları nedeniyle yüzlerce uçak seferi iptal edildi.

Ülkenin orta batı kesimlerinde ise okulların tamamına yakına kapalı. Soğuk havanın pazar gününe keder sürmesi bekleniyor.

AVRUPA:

İspanya: Avrupa'da soğuk hava en çok İspanya'da etkili. Ülkenin kuzey ve orta kesimlerde orta şiddet olan turuncu alarm seviyesine geçildi.

İspanya'nın Akdeniz kıyılarında da şidettli yağış ve fırtına bekleniyor.

Fransa:
Fransa da soğuk havaya teslim olan ülkelerden. Kar yağışı nedeniyle ülkenin kuzeybatısında yollar kapandı. TIR'lar yolda mahsur kaldı.

Hollanda:
Hollanda'da da hayat felç olmuş durumda. Kara ve hava ulaşımı durma noktasına geldi, kanallar da dondu. Kar fırtınası ve don yüzünden çok sayıda araç yollarda kaldı.

Trafik kontrol dairesi, otobanlarda kilometrelerce kuyruklar oluştuğunu bildirdi. Halk da, donan kanallar üzerinde buz pateni yaptı.

Almanya:
Almanya'da Magdeburg kentinde bulunan Mittelland Kanalı dondu. Kanaldaki buz kalınlığının 10 santimetreye çıktığı belirtildi. Buz kırıcılar, kanalın açık kalması için çaba harcıyor.

İngiltere:
İngiltere'de sıfırın altında 17 dereceye kadar düşen sıcaklıklar son 30 yılın en soğuk günlerinin yaşanmasına neden oluyor.

Otoban ve demiryolları kar yağışı nedeniyle kapanırken, Heathrow ve Gatwick havalimanlarının açık olduğu, ancak yolcuların uçuşların ertelenebileceği konusunda devamlı uyarıldığı belirtildi.

Hatlardaki arıza nedeniyle bazı bölgelere elektrik verilemiyor.

İngiltere'de soğuk hava koşullarının yarına kadar devam etmesi halinde, bunun ekonomiye 3.20 milyar dolarlık zararı olacağı açıklandı.

Geri Dön