HABER

ABD'li asker suçunu kabul etti

Camp Pendleton (AA) - ABD donanmasında görev yapan bir asker, Irak'ta bir sivil Iraklı'nın öldürülmesi olayında askeri mahkemeyle işbirliği yapmayı tercih ederek, olaya karıştığını kabul etti.

Böylece cinayetle yargılanmayacak olan 21 yaşındaki Melson Bacos, adam kaçırma ve yalancı tanıklık suçlarından yargılanacak ve cinayetle suçlanan diğer 7 Amerikalı asker aleyhine tanıklık edecek.

Suçunu kabul eden Bacos, ayrıca 12 aydan fazla hapis cezası almayacak ve orduda kalabilecek. Bu olaya karışan askerlerin ise, idam cezası almayacak olsalar bile, askeri mahkeme tarafından ömür boyu hapis cezasına çarptırılabilecekleri belirtiliyor.

Dünyanın en büyük donanma üssü olan Camp Pendleton'da askeri mahkemeye çıkarılan Bacos, Irak'ın başkenti Bağdat'ın batısıdaki Hamdaniye'de, 26 Nisan'da, 52 yaşındaki Iraklı Haşim İbrahim Avad'ı kaçırmak için komplo kurduğunu kabul etti. Soğukkanlılıkla Iraklı'yı öldüren askerlerin, daha sonra bu kişinin bir direnişçi olduğu izlemini yaratmak için cinayet yerini buna göre düzenlediği kaydediliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler