HABER

ABD'li belediye Topbaş'ı zor durumda bıraktı!

Kadir Topbaşı ABD'de bandoyla karşılayan Brooklyn Belediye Başkanı gazeteye açıklama yaparak; masrafların Türkiye’nin New York Başkonsolosluğu tarafından ödendiğini açıklamış...

CHP İstanbul Milletvekili Sacid Yıldız, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’a, New York’a giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın Brooklyn Belediyesi tarafından bando ve dans eşliğinde karşılandığını belirterek, "Bu masrafların karşılanmasını İstanbul Büyükşehir Belediyesi mi istemiştir" diye sordu.

CHP İstanbul Milletvekili Sacid Yıldız, TBMM Başkanlığı’na, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Şubat ayı başlarında temaslarda bulunmak için New York’a giden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın Brooklyn Belediyesi tarafından bando ve dans eşliğinde karşılandığını belirten Yıldız, şöyle dedi:

"New York Post gazetesi de karşılama töreninin masraflarının Brooklyn Belediyesince ödendiği yönünde bir haber yapmıştır. Yapılan haber sonrasında Brooklyn Belediye Başkanı gazeteye açıklama yaparak; masrafların Türkiye’nin New York Başkonsolosluğu tarafından ödendiğini açıklamıştır. Hatta aynı açıklama da Belediye Başkanı’nın geçen yıl İstanbul’a yaptığı 40 bin dolarlık 5 günlük ziyaretinde Türkiye tarafından karşılandığı belirtilmiştir."

CHP’li Yıldız, Bakan Atalay’a, şu soruları yöneltti:

"Bu masrafların karşılanmasını İstanbul Büyükşehir Belediyesi mi istemiştir?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın başka ülkelere olan ziyaretlerinde de böyle bir karşılama organize edilmiş midir?

Başka belediye başkanlarının yurt dışı gezilerinde de böyle bir uygulamaya yer verilmiş midir?

Brooklyn Belediye Başkanı’nın İstanbul’u ziyareti sırasında gezi masraflarının Türkiye tarafından karşılandığı doğru mudur? Eğer doğru ise bu masraflar hangi ödenekten karşılanmıştır?"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön