ABD'nin 6. filosu Akdeniz'de

ABD Başkanı Barack Obama Suriye'de yaşanan kimyasal silah saldırılarından sonra Ulusal Güvenlik Ekibi ile atılabilecek adımları değerlendirirken, Amerikan donanması da Akdeniz'e ek takviye sevk etti.

Akdeniz'den sorumlu ABD'nin Altıncı filosuna bağlı USS Mahan destroyeri ana limana yol alırken, geri döndürülerek Akdeniz'de görev yapması emredildi. Diğer bölgede görev yapan USS Gravely, USS Barry ve USS Ramage destroyerleri birkaç düzine Tomahawk füzesi ile Akdeniz'in çeşitli noktalarında görev yapıyor.

Bölgede görev yapan destroyerler ABD donanmasının en büyük tonajlı savaş gemileri durumundadırlar. Bu destroyerler Irak savaşına ve Afganistan işgalinde de aktif görev almışlardır. En son Libya harekatına katılmış destroyerler 2000 kilometre menzilli ve nükleer başlıklı Tomahawk seyir füzesi de atabilmektedir. (CİHAN)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
sistem aynı ülke karıştırılır vatandaş devlete düşman ettirilir,kimyasal silah yalanı uydurulur tarafsız görünen bm ülkeye sokulur bu ekip vurulması gereken yerleri tesbit eder gemiler gelir ve ülkeye ansızın müdahale eder ve binlerce ölüm bu onlar için sadece bir oyun ve sömürgeciliktir
seni anlindan opuyorum gozumsun!
Diğer Haberler