HABER

ABD'nin eski ve yeni başkanları birarada

WASHINGTON (İHA) - ABD Başkanı George W. Bush, yeni başkan Barack Obama ile birlikte 1981 yılından bu yana ABD'ye başkanlık edenleri bir araya getirdi.

Beyaz Saray'da verilen davet konusunda açıklamada bulunan sözcü Dana Perino, Bush ve Obama'nın diğer katılımcıların gelişinden önce baş başa özel bir görüşme gerçekleştirdiğini bildirdi. Perino, davete 1981 yılından bu yana ABD'ye başkanlık etmiş olan Jimmy Carter, George HW Bush ve Bill Clinton'ın da katıldığını ifade etti. Perino, bu fikrin ABD'nin yeni başkanı olarak seçilen Barack Obama'dan çıktığını tahmin ettiğini ve Başkan George W. Bush'un da desteğiyle söz konusu buluşmanın gerçekleştiğini sözlerine ekledi. Bu arada başkanlar buluşmasında konuşulan konular hakkında açıklama yapmaktan kaçınan Perino, sadece bir başkan olarak Beyaz Saray'da yaşamak ve Beyaz Saray'da çocuk yetiştirmenin nasıl olduğu konusunda 5 başkanın aralarında tartıştığını söylemekle yetindi.

Perino, "Hepimiz için bu konuşmalar sırasında orada olmak ve dinlemek hoş olurdu ancak söz konusu olanlar liderler ve onların dilinden ancak kendileri anlar" dedi.
Öte yandan bu buluşmanın bir benzeri 20 yıldan fazla bir süredir yaşanmamıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön