Abdüllatif Şener CHP'den aday olacak iddiası

CHP'nin cumhurbaşkanı adayları arasında da adı geçen Abdüllatif Şener'in Ankara'dan milletvekili adayı gösterileceği ileri sürüldü.

Abdüllatif Şener CHP'den aday olacak iddiası

24 Haziran seçimlerinde CHP'nin milletvekili aday listesi şekillenmeye başladı.

KHK'yla üniversitedeki görevlerinden ihraç edilen Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ve Prof. Cihangir İslam'ın yanı sıra Dursun Çiçek'in avukat kızı İrem Çiçek, CHP PM'nin genç üyelerinden Pınar Uzun ile cezaevinde tutuklu bulunan Enis Berberoğlu gibi isimlerin seçilebilecek sıralarda aday gösterileceği iddia edildi.

Yeniçağ'da yer alan habere göre, AK Parti'nin kurucularından eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in de Ankara'dan aday göstereceği öne sürüldü.

CHP kulislerinden elde edilen bilgilere göre, İstanbul'un 3 bölgesinde muhtemel adaylar şöyle: "İstanbul 1'inci Bölgeden; İbrahim Kaboğlu, Cihangir İslam, İlhan Kesici, Gamze İlgezdi, Gürsel Tekin, Barış Yarkadaş, Oğuz Kaan Salıcı, Onursal Adıgüzel, Mehmet Bekaroğlu, Pınar Uzun. İstanbul 2'inci Bölgeden; Enis Berberoğlu, Aykut Erdoğdu, Ayşe Eser Danışoğlu, Yunus Emre, İrem Çiçek, Ünal Çeviköz, Tuğba Ütebay, Gökan Zeybek. İstanbul 3'üncü Bölge; Engin Altay, Gülizar Emecan, Eren Erdem, Sibel Özdemir, Sezgin Tanrıkulu, Ali Şeker, Zeynel Emre, Gökhan Gümüşdağ, Kemal Özkiraz ya da Özgür Karabat."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
olursa yazıklar olsun ona hakimi helal etme demek müslüman degil
OLSUN..ADAM GİBİ ADAM...
chp'de aday olmak için hükümete karşı eylemde bulunulması ilk sırada yer alır. Dursun Çiçek, ıslak imza ile meşhur oldu. Kendi vekil, şimde kızı aday. Enes Berberoğlu mitin sırlarını ifşa ettiği için vekil, şimdide hapisten çıkarmk için aday.
Olur ,Ekmelettin gibi milyar tane yapar.
Adam gibi adam dürüst daha ne olsun keşke IYI partiden aday gösterilse idi
SAYIN ŞENER ÇOK DEĞERLİ BİR SİYASETÇİ!!..SEÇİMLERDE TBMM.NE HANGİ SİYASİ PARTİ LİSTESİNDEN GİRER İSE GİRSİN O SİYASİ PARTİYİ DAHA ÇOK İLERİYE TAŞIYACAK BİR İSİM.ŞU ANKİ CUMHURBAŞKANINA MİLLETVEKİLLİĞİ İLE BAŞBAKANLIĞI HEDİYE ETMİŞ BİR İSİM.. ŞENER EĞER İŞİN İÇİNDE OLMASAYDI ŞU AN HÜKÜMETTE BULUNAN AKP. İSİMLİ SİYASİ PARTİ SİYASETE GİRMEKTE ZORLANIRDI BELKİDE SİYASETE GİREMEZDİ!!.KİŞİLERİ ELEŞTİRMEK BAŞKA LEKELEMEK VE KÜÇÜK DÜŞÜRÜCÜ SÖYLEMLER İLE KARALAMAK ÇOK DAHA BAŞKA BİR ŞEY!! BU GÜNLERDE SAYIN ŞENERE BUNLARA ÇOK BENZEYEN BAZI SÖYLEMLERİN YAPILDIĞINI BİZLER TÜRK HALKI CANLI İZLİYORUZ!!!?
adamın chp li olacağını nerden çıkarıyorsunuz. Kılıçdaroğlu sıfır baraj derken belkide bunu kastediyordu. seçilebilecek olan ama baraj dolayısıyla kendini mecliste göremeyen diğer partilere kazanma şansı veriyor. kendi oyu belli 20 25 diğer partilerin eklenmesinde zarar olmaz fayda olur. 30 35 bandına çıkar diğerleride kendi siyasi fikirlerini daha rahat ifade edebilirler.
BU FIRILDAK CHP DEN ADAY OLURSA YAKINDIR CHP NİN BATMASI
chp nin iktidar olma ve ülke yönetme derdi yoktur.onlar yeter ki seçilelim,muhalefetimizi yapalım,sonra da tıkıt tıkır vekil maaşımızı alalım,ohh sıcacık ceblerimiz ısınsın derdindedirler.muhalefetlik yapmak da çok kolay.formül şu:''iktidar ne diyosa tersini iddia et''.BU CHP nin şifreleri çözülmüştür.
Milletvekili olursa harcanır Genel Başkan olsun Bence.
Bu adam zaten tam chp ye yakışır..Erdoğan düşmanlığı adamı hasta etti..Birde utannadan Erdoğan ı ben başbakan yaptım demezmi?yuh artık..
ADAM KIÇINI YIRTTI YAPMADIĞI CAMBAZLIK ATMADIĞI TAKLA KALMADI ALIN ZAVALLIYI DA EN SON AN YAYI KONYAYI GÖRSÜN OLMAYAN AKLI BELKİ BAŞINA GELİR
Nerde parti kaçkını varsa chp onu buluyor ökendisine hayrı olmayanın başkasına olurmu?
iyi partiden olsa daha iyi olurdu
sivasdan aday olsun hemde iyi partiden...
Yakışır en azından Diyarbakır meydanında Barzani ve Şivan Perver'le megri megri çeken şimdi AKP den aday olup Yaylalar türküsü söylemeye kalkan soytarılardan daha evladır...
Adamın dibidir Abdülkadir Şener.
BAŞBAKANLIK TALEBİ OLUMSUZ CEVAP ALINCA HEMEN SATIŞ . SIRA BENİM DİYOR DU ULAN HAK EDEN OLUR . ŞİMDİ BELKİ CHP DE SIRA GELİR BELKİ NASILSA İNCE EKARTE EDİLDİ
Diğer Haberler