HABER

Adam kaçırma planı tutmadı

İSTANBUL (İHA) - Anlaşamadığı borsacıyı kaçırtmayı amaçlayan şahıs, bu iş için tutmak istediği kişinin planını açıklamasıyla yakalandı. Adam kaçırtmak istediği kişi ve eski bir üsteğmenle birlikte gözaltına alınan şahıs tutuklandı.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, aralarında anlaşmazlık bulunan borsacı Nihat Özçelik'i kaçırma planları yaptıkları iddia edilen 3 kişiyi gözaltına aldı. Borsacı ile anlaşmazlık yaşayan F. B., hapisten yeni çıktığı öğrenilen T. P. ile anlaşmak için harekete geçti. T. P. ise, Nihat Özçelik'i kaçırıp fidye almak isteyen ve bunun için kendisine para teklif eden F. B.'yi ele verdi. T. P., kendisine yapılan teklifi borsacı Nihat Özçelik'e söyleyerek üsteğmenlikten atılan ve olaya karıştığı
iddia edilen C. P. ve F. B.'nin yakalanmasını sağladı. Kaçırılma planlarını öğrenen Özçelik'in şikayeti üzerine polis, yaptığı araştırmalar sonucu T. P., F. B. ve C. P.'yi Üsküdar'da gözaltına aldı.

Zanlılar, Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi. T. P., savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılırken, C. P. ve F. B. ise sevk edildikleri mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön