Adana'daki Şekerpınarı Doğal Sit Alanı kesin korunacak hassas bölge ilan edildi

Adana'nın Pozantı ilçesi sınırları içerisinde bulunan Şekerpınarı Doğal Sit Alanı, koruma statüsünün yeniden değerlendirilmesi sonucu kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edildi. Dün Resmi Gazete'de yayımlanan kararla aralarında Ayder Yaylası ile Kuzu Adası'nın da bulunduğu 9 bölge, kesin korunacak hassas alan olarak ilan edilmişti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Adana'nın Pozantı ilçesi sınırları içerisinde bulunan Şekerpınarı Doğal Sit Alanı, koruma statüsünün yeniden değerlendirilmesi sonucu kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edildi.

Söz konusu karar 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 109'uncu maddesi gereğince verildi.

7 İLDE 9 AYRI BÖLGE KESİN KORUNACAK HASSAS BÖLGE İLAN EDİLMİŞTİ

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla dün Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre, Antalya'nın Muratpaşa ilçesi sınırları içerisinde bulunan Lara Kıyı Bandı Doğal Sit Alanı ile Serik ilçesindeki Zeytintaşı Mağarası Doğal Sit Alanı, koruma statüsünün yeniden değerlendirilmesi sonucu kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilmişti.

Denizli'nin Honaz ilçesi Yukarıdağdere mahallesindeki Saklıgöl Potansiyel Doğal Sit Alanı ile Buldan ilçesi sınırları içerisinde yer alan Kamara Traverten Sırtı Doğal Sit Alanı'nın da kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilmesi kararlaştırılmıştı.

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunan Ayder Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Doğal Sit Alanı, Muğla'nın Menteşe ilçesi bulunan Özlüce Doğal Sit Alanı, Van'ın Gevaş ilçesindeki Kuzu Adası Potansiyel Doğal Sit Alanı, Adana'nın Karataş ilçesindeki Tuzla Gölü Doğal Sit Alanı ile Osmaniye'nin Kadirli ve Düziçi ilçeleri sınırları içerisinde bulunan Karatepe Aslantaş Doğal Sit Alanı'nın da kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilmesine karar verilmişti.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Buralara binayı yada tesisi diken dikti zaten. Kapağı atan da attı. Uzungölün ilk hali ile şimdiki haline bakarsanız herşey ortada. Bundan sonrası göstermece. Bafa gölünün sonuda böyle olacak. Atalarımız ne demiş: sür eşeği Niğdeye.Saygılar bizden
HERYERİ MAF ETTİLER HALKTAN BÜYÜK TEPKİ GÖRÜNCE DE GÖSTERMELİK OLARAK ŞURAYI BURAYI KORUMA ALTINA ALDIK DİYORLAR. SENELER ÖNCE BİR ÇOK YERDE KORUMA ALTINA ALINDI FAKAT GÜNÜMÜZ DE KOCA KOCA GÖKDELENLER VAR YERLERİNDE.
cumhurbaşkanının korumayı onaylama şekli 10.000 kişilik otel,80.000 kişilik otopark!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler