HABER

Adapazarı SSK'da sağlık sıkandalı

SAKARYA (İHA) - SSK Adapazarı Hastanesi'ne muayene olmak için başvuran bir kişi, soğuk algınlığı teşhisi konularak grip aşısı yapıldıktan 1 saat sonra hayatını kaybetti. Şahsın, geçirdiği kalp krizi sonucu öldüğü ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre, Sakarya'nın Sapanca İlçesi'ne bağlı Kırkpınar Beldesi'nde oturan 2 çocuk babası Adil Cebeci (40), sabah saatlerinde kalbinde bir ağrı olduğunu söyleyerek SSK Adapazarı Hastanesi'ne gitti. Sık sık çeşitli şikayetler ile hastaneye başvuran şahsı bu sabah yeniden karşılarında gören doktor ve hemşireler, soğuk algınlığı teşhisi koyarak grip aşısı yaptı. Grip aşısı yapılarak evine gönderilen Adil Cebeci, 1 saat sonra hayatını kaybetti.

Adil Cebeci'nin aniden ölümü üzerine durumu savcılığa bildiren aile, ölümü şüpheli bulduklarını ve otopsi yapılmasını istediler. Cebeci'nin ailesinin bu isteği üzerine ceset, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'na gönderilirken, SSK Adapazarı Hastanesi ile ilgili soruşturma başlatıldı.

"BİZ CESEDİ GÖRDÜKTEN SONRA KALP KRİZİ GEÇİRDİĞİNİ ANLADIK" Daha önce ailesinden 7 kişinin geçirdiği kalp krizi sonrasında hayatını kaybettiği belirlenen Adil Cebeci'nin, yapılan inceleme sonrasında kalp krizi geçirerek öldüğünü anladıklarını söyleyen SSK Hastanesi Başhekimi İrfan Öztürk, "Biz cesedi gördükten sonra kalp krizi geçirdiğini anladık. Ancak savcılık kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için cesedi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu'na gönderdi" dedi.

Başhekim Öztürk, hayatını kaybeden Adil Cebeci'yi tanıdığını da söyleyerek, "Bu hasta, sık sık hastanemize başvururdu. Ailesinden 7 kişinin kalp krizi geçirerek ölmesi üzerine, kendisinin de sürekli kalp krizinden öleceğini söylerdi. Buraya her gelişinde de doktorlarımız kendisini muayene ederdi. Ancak Cebeci'nin şu ana kadar yapılan muayenelerinde kalp ile ilgili bir sorununa rastlanmadı. Hasta sürekli bir kuruntu içindeydi. Son gelişinde de yine kalbinin ağrıdığını söylemiş. Arkadaşlar kendisini muayene ederek grip teşhisi koymuşlar ve grip aşısı yaparak evine göndermişler. Meğer adam haklıymış, öldü. Her seferinde olduğu gibi doktorlar, hastalığı değerlendirip iğne yapmışlar. Ancak bu kez hastayı kaybettik. Kalp krizini atladık. Hekim arkadaşlar anlamamışlar" şeklinde konuştu.
Kalp krizi geçirerek ölen Adil Cebeci'nin yakınları ise ani ölümün şokunu yaşarken, SSK Hastanesi yetkililerini ihmalkarlıkla suçladı.
Adil Cebeci'nin ağabeyi Nadir Cebeci (42), olayın peşini bırakmayacaklarını söyleyerek, "Kardeşim rahatsızlandı. Her zaman olduğu gibi SSK Adapazarı Hastanesi'nin Acil Servisi'ne götürdüm. Şiddetli kol ve sırt ağrısı ile terleme vardı. Doktorlara durumu anlattım. Yapılan muayene sonrasında gribal enfeksiyon diyerek iğne yapıp taburcu ettiler" dedi.

Kardeşinin eve geldikten 1 saat sonra öldüğünü söyleyen Cebeci, "Aniden fenalaşınca doktor çağırdık. Ancak doktor eve gelinceye kadar kardeşim hayatını kaybetti. Sonradan kalp krizi geçirdiğini anladık. SSK Hastanesi görevlilerinin bizimle yeterince ilgilenmediklerini düşündüğümüz için de savcılığa suç duyurusunda bulunduk" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön