HABER

Adıyaman'da kuyumcuların sorunları görüşüldü

ADIYAMAN (İHA) - Adıyaman Emniyet Müdürlüğü, kuyumcularda yaşanan hırsızlık olaylarını en aza indirmek için kuyumcularla biraraya geldi.

Adıyaman Esnaf Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam, Kuyumcular Derneği Başkanı Bedir Sağlamcı ve bazı emniyet şube müdürleri katıldı. İl Emniyet Müdürü Sağlam, birçok hırsızlık olayının dikkatsizlik sonucu yaşandığını belirterek, "Bizim alacağımız güvenlik önemleri ne kadar yüksek olursa olsun, hırsızların kuyumcularla yaptığı birebir diyaloglarla hırsızlık olayını gerçekleştirmektedir. Hırsızlık olayı yaşandıktan sonra hırsızın eşkali tam olarak verilememektedir. Bu nedenle memur arkadaşlarımız olayları çözmekte zorlanıyor. Ama eşkali verilen olaylar kısa sürede çözülüyor. Bizce herkesin kendi iş yerine mutlaka güvenlik sistemi koymalıdır. Güvenlik sistemi sayesinde tespit edilecek olan hırsızın yakalanması daha basittir" dedi.

Adıyaman'da hırsız sayısının belli bir ölçüde olduğunu ve bu hırsızların ıslah edilmesi gerektiğini belirten Sağlam, "Küçük yaşta hırsızlığa başlayan kişiler için çalmak kolay, çalışmak zor geliyor. Bu gibi çocukları tespit etmemiz halinde onları hayata kazandırmayı planlıyoruz. Bu kişilerin aileleriyle birebir görüşerek iş imkanı sağlarsak, mutlaka kötü yoldan ayrılma kararı alacaklardır. Gerekirse bu konuyla ilgili iş adamlarımızdan da destek isteyeceğiz. Bu gibi sürekli suç işleyerek içeri girip çıkan kişiler hırsızlıkta mastır yapmış gibi ustalaşıyor. Çünkü ya yaptığı hatanın farkına kendisi varıyor ya da içerideki başka bir hırsızdan ders alıyor. İşte bunu biz tamamen ortadan kaldırmak istiyoruz" diye konuştu.

Kuyumcu esnafı ise, kuyumcular bölgesinde bulanan polis sayısının artırılmasını isteyerek, kendilerinin de gerekli güvenlik önlemlerini alınacağını ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön