HABER

Afgan isyancılar taktik değiştirecek

LONDRA (İHA) - Afganistan'da NATO askerlerine yönelik saldırılarını sürdüren isyancıların taktik değiştireceği öne sürüldü.

NATO Başkomutanı James Jones, isyancıların Irak'ta uygulanan saldırı modelini kullanacaklarını iddia etti. Jones, "Düşmanların saldırı taktiği ne olursa olsun askeri birliklerimiz yenilmeyecektir" dedi. Afganistan'da devam eden çatışmaların formunun değişebileceği öne sürüldü. NATO Başkomutanı James Jones, "Afgan isyancılar Irak'ta uygulanan saldırı tipini kullanmaya başlayabilirler. Bu sayede intihar saldırıları başlayabilir, ancak askeri birliklerimiz mücadelelerini sürdürecek ve yenilmeyecekler" ifadelerini kullandı.

Jones, Afganistan'da uyuşturucu madde kaçakçıları ile isyancılar arasında açık bir bağlantı bulunduğunu söyzlerine ekleyerek, saldırıların engellenmesi için narkotik mücadelenin de önemli olduğunu vurguladı. General Jones'un üzerinde durduğu bir başka unsur ise NATO bünyesindeki askerlerin geldikleri ülkeler tarafından görev alanlarına getirilen kısıtlamalar oldu. Jones, bu kısıtlamaların koalisyon gücünün isyancılarla mücadele kabiliyetini olumsuz yönde etkilediğini dile getirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön