KADIN

Afrodizyak etkili, cinsel gücü artıran bitkiler

İnsanoğlu yüzyıllar boyunca birçok sağlık probleminin şifasını bitkilerde aramıştır.

Afrodizyak etkili, cinsel gücü artıran bitkiler

Bitkilerin gerek hastalıklara karşı koruyucu özellikleri gerekse de sağlıklı bünyelere kattıkları artılar birçok araştırmaya konu olmalarına neden olmuştur. Uzmanlar tarafından yapılan bu araştırmaların bir kolunda ise cinsellik için şifalı bitkiler tespit edilmiştir. Bu bitkilerin cinsel yaşama pozitif yönde katkıları gözlenmiş, güçlü afrodizyak etkileri saptanmıştır.

Cinsel Dürtüleri ve Gücü Artıran Bitkiler

Uzmanların cinsel gücü artıran bitkiler üzerinde yaptıkları araştırmalarda tespit ettikleri en önemli husus, bu bitkilerin afrodizyak etkilerinden faydalanabilmek için düzenli kullanılmaları gerekliliği. Bu bitkilerden en yüksek verimi almak, günlük olarak kullanılmaları gereken oranda ve devamlılık içerisinde kullanılmaları sayesinde olur.

1. Zencefil

zencefil

Zencefil eski çağlardan beridir duyguları hareketlendirmek için tüketilen içeceklerin temel ögesi olmuştur. Bal ile tüketilebilir, yemeklere katılabilir. İlk etapta 1 hafta-10 gün içerisinde etkisini fark ettirir. İyi bir afrodizyak olan zencefilin, kan sulandırıcı ilaçlarla birlikte tüketilebilmesi için doktor onayı alınması en doğrusu olur.

2. Karanfil

karanfil
Karanfil tanesi hem iyi bir afrodizyak etkisi gösterir hem de yorgunluğa iyi gelir. Çiğnenerek, toz haline getirilerek, yağı kullanılarak ya da çaya atılarak tüketilebilir. Uzmanlarca yapılan araştırmalarda, gerek kadınlar gerekse de erkekler açısından libidoyu artırarak cinsel gücü kuvvetlendiren etkisi gözlemlenmiştir.

3. Polen

polen
İçerisinde barındırdığı birçok amino asit, mineral ve vitamin sayesinde vücudun direnç kazanmasında etkili olan polen aynı zamanda güçlü bir afrodizyak etkisine sahiptir. İçeriğindeki cinsel gücü artırıcı hormonların bu etkideki rolü büyüktür.

4. Ginseng

Ginseng

Ginseng, hormonal sistemi uyararak vücutta afrodizyak etkisi oluşturur. Aynı zamanda erken yaşlanma sürecini yavaşlatır, kullanıldığında iyi hissettirici özelliği vardır. Yapılan bazı araştırmalarda erkeklerde erken boşalmayı önlediği sonucuna da varılmıştır.

5. Roka

roka

Bünyesinde çokça demir ve C vitamini barındıran roka kuvvetli bir afrodizyaktır. Ayrıca kandaki hemoglobin oranını artırarak alyuvarlar için de fayda sağlar.

6. Yasemin

Yasemin

Büyüleyici bir kokuya sahip olan yasemin, içerdiği çeşitli maddeler sayesinde vücutta güçlü bir afrodizyak etkisi oluşturur. Bunun için aktarlarda ya da marketlerde kolaylıkla bulunabilecek yasemin içerikli çaylar tüketilebilir. Aynı zamanda kurumuş yasemin yapraklarından çay yapılabilir, yasemin yağıyla vücuda masaj yapılabilir.

7. Rezene

Rezene

Rezene özellikle düzenli tüketildiğinde muhteşem bir afrodizyak görevi görür. Salataların ve sebzelerin üzerine doğranarak tüketilecek rezenenin tohumundan çay yapılabilir. Uzmanlarca yapılan araştırmalar sonucu erkeklerde iktidarsızlığa, kadınlarda ise cinsel isteksizliğe iyi geldiği belirlenmiştir.

8. Ashwagandha

Ashwagandha

Kadınlarda cinsel istek nasıl artırılır konusunda yapılan derin araştırmalar, araştırmacıların karşısına ashwagandha bitkisini çıkarmıştır. Ülkemizde çok fazla tanınmayan ashwagandha bitkisi afrodizyak etkisinin yanı sıra vücut direncini artırarak vücudu dinçleştirip, gençleştirir.

9. Hardal

Hardal

Hardal, yapısında bulunan maddeler sayesinde cinsel bezleri uyarır ve bu şekilde etkili bir afrodizyak görevi üstlenir. Tohumları öğütülerek baharat şeklinde kullanılabilir veya tohumu un şeklini alınca içine tarçın katarak, çorbada, salatada, tavukta ve ette gerek lezzet vermesi için gerekse de afrodizyak etkisi için kullanılabilir.

10. Lavanta

Lavanta

Genellikle yemeklere ve salatalara lezzet katması için ilave edilen lavanta, cinsel açıdan oldukça faydalı bir bitkidir. Libidoyu artırarak cinsel gücü kuvvetlendiren lavantanın bu etkisi için birkaç damla kullanımı yeterlidir.

11. Safran

Safran

Tüm aktarlardan kolayca ulaşılabilen safran, safran çiçeğinin kurutularak elde edilen yapraklarıdır. Özellikle salataya, yemeğe ya da bitki çayına katılarak tüketilebilir, en etkili afrodizyaklar arasında yer alır.

12. Maydanoz

Maydanoz

Hemen hemen herkes tarafından yemeklere lezzet katması için kullanılan maydanoz afrodizyak görevi görür, vücuda direnç kazandırma konusunda oldukça etkilidir.

13. Muskat

Muskat

Yine tüm aktarlarda bulunan ve bebek cevizi olarak da adlandırılan muskat, güçlü afrodizyaklar arasındadır. Tatlılara ve yemeklere lezzet katması için kullanılır, sakinleştirici özelliği de bulunur.

14. Meyan kökü

meyan kökü

Meyan kökünün tozu doğal maden suyu ile karıştırılıp tüketildiğinde çok etkili bir afrodizyak etkisi görür. Bunun için aktarlardan kolayca elde edilecek meyan kökünün 5-10 dakika suda demlenerek kullanılması yeterlidir. Sıcak ya da soğuk olarak tüketilebilir, çayı yapılabilir.

15. Bal

bal

Kadim çağlardan beridir vücuda sağladığı birçok fayda sebebiyle sıklıkla tüketilen bal, en bilinen afrodizyaklar arasındadır. Gerek bağışıklık sistemine kattığı direnç, gerekse de vücuda verdiği enerji cinsel gücü direkt olarak etkiler.

16. Süsen

Süsen

Hormonları uyaran süsen kökü tozu en güçlü doğal afrodizyaklar arasındadır. Genel olarak kabuğu soyulmamış şekliyle satılan süsen bitkinin tozunu elde etmek için; kabukları soyulup dilimlendikten sonra güneşin altında iki hafta kurutulur. Ardından kuruyan kısımlar toz haline getirilir. Kullanılacağı zaman suda kaynatılır.

17. Vanilya

vanilya cicegi

Vanilya kokusu merkezi sinir sistemini uyarması sebebiyle cinsel gücü arttıran yiyecekler arasındadır. Oldukça geniş bir alanda tüketilme olanağına sahip olan vanilya özellikle tatlıların ve hamur işlerinin içerisinde yer alır.

18. Kakao

kakao

Tatlıların ana malzemesi kakao, cinsel hayatı bir hayli hareketlendirir. Kakao da aynı vanilya gibi oldukça geniş kullanım alanına sahip bir bitkidir.

19. Arı sütü

ari suru

Cinsellik bezlerini geliştiren ve onaran arı sütü bu yönüyle etkili bir afrodizyak görevi görür. Arı sütünün en faydalı kullanımı bal ile olur. Bir aylık kullanılacak arı sütü bir kavanoz bala karıştırılır ve ardından güneş almayacak şekliyle muhafaza edilir. Her sabah bir kaşık aç karnına alınır. Alındıktan sonra kesinlikle 15-20 dakika boyunca herhangi bir şey yenilip içilmemelidir.

20. Kekik

Kekik
Genel itibarıyla güçlü bir uyarıcı olan kekik, güçlü bir afrodizyaktır. Çayı yapılıp tüketilebilir, et vb. benzeri gıdalara lezzet vermesi amacıyla baharat olarak kullanılabilir. Aynı zamanda kekik yağı ile masaj da yapılabilir.

21. Gül

Gül

Gül yaprakları bitki çayı şeklinde demlenip içildiğinde cinsel gücü artırıcı bir afrodizyak görevi görür, kokusu sinir sistemini rahatlatıcı etki verir. Gül yaprakları çay şeklinde içilmesinin yanı sıra reçel yapılarak kullanılabilir. Aynı zamanda gül yapraklarından elde edilecek gül suyu da verdiği güzel koku ile cinsel isteği artırır.

22. Tarçın

Tarçın

Tarçın kan dolaşımını hızlandırması sebebiyle cinsel gücü artırıcı çok iyi bir afrodizyaktır. Aynı zamanda sinirleri rahatlatıcı bir kokuya sahiptir. Bitki çaylarına konularak tüketilebilir. Vücutta bulunan mikropları öldürmesi, neşe vermesi, kan şekerini dengelemesi de faydaları arasındadır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön