KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Afrodizyak etkili, cinsel gücü artıran bitkiler

  İnsanoğlu yüzyıllar boyunca birçok sağlık probleminin şifasını bitkilerde aramıştır.

  Bitkilerin gerek hastalıklara karşı koruyucu özellikleri gerekse de sağlıklı bünyelere kattıkları artılar birçok araştırmaya konu olmalarına neden olmuştur. Uzmanlar tarafından yapılan bu araştırmaların bir kolunda ise cinsellik için şifalı bitkiler tespit edilmiştir. Bu bitkilerin cinsel yaşama pozitif yönde katkıları gözlenmiş, güçlü afrodizyak etkileri saptanmıştır.

  Cinsel Dürtüleri ve Gücü Artıran Bitkiler

  Uzmanların cinsel gücü artıran bitkiler üzerinde yaptıkları araştırmalarda tespit ettikleri en önemli husus, bu bitkilerin afrodizyak etkilerinden faydalanabilmek için düzenli kullanılmaları gerekliliği. Bu bitkilerden en yüksek verimi almak, günlük olarak kullanılmaları gereken oranda ve devamlılık içerisinde kullanılmaları sayesinde olur.

  1. Zencefil

  zencefil

  Zencefil eski çağlardan beridir duyguları hareketlendirmek için tüketilen içeceklerin temel ögesi olmuştur. Bal ile tüketilebilir, yemeklere katılabilir. İlk etapta 1 hafta-10 gün içerisinde etkisini fark ettirir. İyi bir afrodizyak olan zencefilin, kan sulandırıcı ilaçlarla birlikte tüketilebilmesi için doktor onayı alınması en doğrusu olur.

  2. Karanfil

  karanfil
  Karanfil tanesi hem iyi bir afrodizyak etkisi gösterir hem de yorgunluğa iyi gelir. Çiğnenerek, toz haline getirilerek, yağı kullanılarak ya da çaya atılarak tüketilebilir. Uzmanlarca yapılan araştırmalarda, gerek kadınlar gerekse de erkekler açısından libidoyu artırarak cinsel gücü kuvvetlendiren etkisi gözlemlenmiştir.

  3. Polen

  polen
  İçerisinde barındırdığı birçok amino asit, mineral ve vitamin sayesinde vücudun direnç kazanmasında etkili olan polen aynı zamanda güçlü bir afrodizyak etkisine sahiptir. İçeriğindeki cinsel gücü artırıcı hormonların bu etkideki rolü büyüktür.

  4. Ginseng

  Ginseng

  Ginseng, hormonal sistemi uyararak vücutta afrodizyak etkisi oluşturur. Aynı zamanda erken yaşlanma sürecini yavaşlatır, kullanıldığında iyi hissettirici özelliği vardır. Yapılan bazı araştırmalarda erkeklerde erken boşalmayı önlediği sonucuna da varılmıştır.

  5. Roka

  roka

  Bünyesinde çokça demir ve C vitamini barındıran roka kuvvetli bir afrodizyaktır. Ayrıca kandaki hemoglobin oranını artırarak alyuvarlar için de fayda sağlar.

  6. Yasemin

  Yasemin

  Büyüleyici bir kokuya sahip olan yasemin, içerdiği çeşitli maddeler sayesinde vücutta güçlü bir afrodizyak etkisi oluşturur. Bunun için aktarlarda ya da marketlerde kolaylıkla bulunabilecek yasemin içerikli çaylar tüketilebilir. Aynı zamanda kurumuş yasemin yapraklarından çay yapılabilir, yasemin yağıyla vücuda masaj yapılabilir.

  7. Rezene

  Rezene

  Rezene özellikle düzenli tüketildiğinde muhteşem bir afrodizyak görevi görür. Salataların ve sebzelerin üzerine doğranarak tüketilecek rezenenin tohumundan çay yapılabilir. Uzmanlarca yapılan araştırmalar sonucu erkeklerde iktidarsızlığa, kadınlarda ise cinsel isteksizliğe iyi geldiği belirlenmiştir.

  8. Ashwagandha

  Ashwagandha

  Kadınlarda cinsel istek nasıl artırılır konusunda yapılan derin araştırmalar, araştırmacıların karşısına ashwagandha bitkisini çıkarmıştır. Ülkemizde çok fazla tanınmayan ashwagandha bitkisi afrodizyak etkisinin yanı sıra vücut direncini artırarak vücudu dinçleştirip, gençleştirir.

  9. Hardal

  Hardal

  Hardal, yapısında bulunan maddeler sayesinde cinsel bezleri uyarır ve bu şekilde etkili bir afrodizyak görevi üstlenir. Tohumları öğütülerek baharat şeklinde kullanılabilir veya tohumu un şeklini alınca içine tarçın katarak, çorbada, salatada, tavukta ve ette gerek lezzet vermesi için gerekse de afrodizyak etkisi için kullanılabilir.

  10. Lavanta

  Lavanta

  Genellikle yemeklere ve salatalara lezzet katması için ilave edilen lavanta, cinsel açıdan oldukça faydalı bir bitkidir. Libidoyu artırarak cinsel gücü kuvvetlendiren lavantanın bu etkisi için birkaç damla kullanımı yeterlidir.

  11. Safran

  Safran

  Tüm aktarlardan kolayca ulaşılabilen safran, safran çiçeğinin kurutularak elde edilen yapraklarıdır. Özellikle salataya, yemeğe ya da bitki çayına katılarak tüketilebilir, en etkili afrodizyaklar arasında yer alır.

  12. Maydanoz

  Maydanoz

  Hemen hemen herkes tarafından yemeklere lezzet katması için kullanılan maydanoz afrodizyak görevi görür, vücuda direnç kazandırma konusunda oldukça etkilidir.

  13. Muskat

  Muskat

  Yine tüm aktarlarda bulunan ve bebek cevizi olarak da adlandırılan muskat, güçlü afrodizyaklar arasındadır. Tatlılara ve yemeklere lezzet katması için kullanılır, sakinleştirici özelliği de bulunur.

  14. Meyan kökü

  meyan kökü

  Meyan kökünün tozu doğal maden suyu ile karıştırılıp tüketildiğinde çok etkili bir afrodizyak etkisi görür. Bunun için aktarlardan kolayca elde edilecek meyan kökünün 5-10 dakika suda demlenerek kullanılması yeterlidir. Sıcak ya da soğuk olarak tüketilebilir, çayı yapılabilir.

  15. Bal

  bal

  Kadim çağlardan beridir vücuda sağladığı birçok fayda sebebiyle sıklıkla tüketilen bal, en bilinen afrodizyaklar arasındadır. Gerek bağışıklık sistemine kattığı direnç, gerekse de vücuda verdiği enerji cinsel gücü direkt olarak etkiler.

  16. Süsen

  Süsen

  Hormonları uyaran süsen kökü tozu en güçlü doğal afrodizyaklar arasındadır. Genel olarak kabuğu soyulmamış şekliyle satılan süsen bitkinin tozunu elde etmek için; kabukları soyulup dilimlendikten sonra güneşin altında iki hafta kurutulur. Ardından kuruyan kısımlar toz haline getirilir. Kullanılacağı zaman suda kaynatılır.

  17. Vanilya

  vanilya cicegi

  Vanilya kokusu merkezi sinir sistemini uyarması sebebiyle cinsel gücü arttıran yiyecekler arasındadır. Oldukça geniş bir alanda tüketilme olanağına sahip olan vanilya özellikle tatlıların ve hamur işlerinin içerisinde yer alır.

  18. Kakao

  kakao

  Tatlıların ana malzemesi kakao, cinsel hayatı bir hayli hareketlendirir. Kakao da aynı vanilya gibi oldukça geniş kullanım alanına sahip bir bitkidir.

  19. Arı sütü

  ari suru

  Cinsellik bezlerini geliştiren ve onaran arı sütü bu yönüyle etkili bir afrodizyak görevi görür. Arı sütünün en faydalı kullanımı bal ile olur. Bir aylık kullanılacak arı sütü bir kavanoz bala karıştırılır ve ardından güneş almayacak şekliyle muhafaza edilir. Her sabah bir kaşık aç karnına alınır. Alındıktan sonra kesinlikle 15-20 dakika boyunca herhangi bir şey yenilip içilmemelidir.

  20. Kekik

  Kekik
  Genel itibarıyla güçlü bir uyarıcı olan kekik, güçlü bir afrodizyaktır. Çayı yapılıp tüketilebilir, et vb. benzeri gıdalara lezzet vermesi amacıyla baharat olarak kullanılabilir. Aynı zamanda kekik yağı ile masaj da yapılabilir.

  21. Gül

  Gül

  Gül yaprakları bitki çayı şeklinde demlenip içildiğinde cinsel gücü artırıcı bir afrodizyak görevi görür, kokusu sinir sistemini rahatlatıcı etki verir. Gül yaprakları çay şeklinde içilmesinin yanı sıra reçel yapılarak kullanılabilir. Aynı zamanda gül yapraklarından elde edilecek gül suyu da verdiği güzel koku ile cinsel isteği artırır.

  22. Tarçın

  Tarçın

  Tarçın kan dolaşımını hızlandırması sebebiyle cinsel gücü artırıcı çok iyi bir afrodizyaktır. Aynı zamanda sinirleri rahatlatıcı bir kokuya sahiptir. Bitki çaylarına konularak tüketilebilir. Vücutta bulunan mikropları öldürmesi, neşe vermesi, kan şekerini dengelemesi de faydaları arasındadır.

  Vitrin


  En Çok Aranan Haberler