HABER

Ağar, Almanya'ya gitti

İSTANBUL (İHA) - Doğru Yol Partisi (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Orhan Pamuk'un Nobel Edebiyat Ödülünü almasıyla ilgili kendisini kutladığını belirterek, "Arzu ederdik ki Türkiye'de böyle büyük bir olay çok daha büyük coşkuyla kutlanabilseydi" dedi.

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, bazı temaslarda bulunmak üzere Almanya'ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı VIP salonunda gazetecilerin sorularına cevapladı. Ağar, Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın açıklamalarıyla ilgili olarak "Haberin sahibine gereken açıklamayı yaptım" dedi. Konuya ilişkin olarak konuşmak istemeyen Ağar, Orhan Pamuk'un Nobel Edebiyat Ödülü almasıyla ilgili soruya ise "Hayırlısı olsun. Tebrik ederiz. Arzu ederdik ki Türkiye'de böyle büyük bir olay çok daha büyük coşkuyla kutlanabilseydi. Edebiyat fakültelerinde, okullarda bayram gibi kutlanabilseydi. İçimizde bu burukluk vardır" şeklinde cevap verdi.
Köln'e giden Ağar, Almanya'da eyalet başbakanları ve Hristiyan Demokrat Partisi yetkiylileriyle görüşeceğini ve holdingzedeler başta olmak üzere Türk vatandaşlarının çeşitli konulara ilişkin sorunlarını dinleyeceğini bildirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön