HABER

Ağar'dan hükümete sert eleştiri

ANKARA (İHA) - DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, hükümeti sert bir dille eleştirirken, "Çare arayanları azarlayarak iktidar olabileceğini zannedenler, yolun sonuna gelmişlerdir. Seçime, kendileri çare olarak kaçmak zorunda kalacaklar. Süreç, o yöne doğru gitmektedir. Sokakta, tarlada, fabrikada, iş yerlerinde her alanda bitişin son adımlarına doğru gitmektedirler" dedi.

DYP Genel Başkanı Ağar, parlamentoda düzenlediği basın toplantısında, Başbakan'ın ulusa sesleniş konuşmasının reytinglerde 99. sıraya düştüğünü, bu yüzden de Başbakan'ın öfkesinin anlaşılabileceğini ifade etti. Başbakan Erdoğan'ın 2002 3 Kasım seçimleri öncesi yaşanan kriz ortamından bir başarı öyküsü çıkarmaya çalıştığını belirterek, "Buradan bir başarı öyküsü çıkaramazsınız" diye konuştu. "3.5 seneye gelinmesine rağmen, hükümetin hiçbir reformun altına imza atamadığını kaydeden DYP Lideri, bugün Başbakan'ın bir araya geleceği tekstilciler de dahil, sonucu olmayan görüşmeler ve randevularla zaman geçirildiğine işaret etti. 3 Kasım seçimlerinde bazı siyasi parti liderleriyle birlikte, o liderlerin ve o dönem uygulanan politikaların halk tarafından tasfiye edildiğini, ancak bugünkü hükümetin tasfiye edilen o programları uyguladığını kaydeden Ağar, bugün "yolsuzluk" iddiaları yüzünden, AK Parti içinde bazı Bakanlara karşı sesler yükselmeye başladığını ifade etti.

Hükümetin, Türkiye'ye dış politika vizyonu kaybettirdiğine işaret eden Ağar, her alanda bir tasfiye süreci yaşandığını kaydetti. Hükümetin sonunun geldiğini ve seçimle geldiği gibi kısa süre sonra kendisinin istemeye istemeye sandığa gideceğini ve halk tarafından tasfiye edileceğini öne süren Ağar, DYP'nin iktidar olacağını belirtti. Ağar, DYP'nin tarım, esnaf, KOBİ kesimleriyle eğitim ve sağlık alanlarında çalışma yaptığını söyledi. 1 hafta içinde yeni bir ekonomik programın ana taslağını kamuoyuna sunacaklarını kaydeden Ağar, bu program hakkında sivil toplum örgütleri ve değişik çevrelerin görüşlerini alacaklarını kaydetti.

"Hükümetin ekonomik sorunlara çare bulamayacağının anlaşıldığını" ifade eden Ağar, "Çare arayanları azarlayarak iktidar olabileceğini zannedenler, yolun sonuna gelmişlerdir. Seçime, kendileri çare olarak kaçmak zorunda kalacaklar. Süreç, o yöne doğru gitmektedir. Sokakta, tarlada, fabrikada, işyerlerinde her alanda bitişin son adımlarına doğru gitmektedirler" diye konuştu.

AK Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez'in Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'a gönderdiği istifa mektubuna da atıfta bulunan Ağar, "Yolsuzluk ve yoksullukla mücadele edeceğini söyleyenlerin milletvekilleri şaibeli. Grubuna mensup milletvekilinin yazdığı mektuptan doğrudan nasibini alması gereken, Başbakan ve icraatlarıdır" dedi.
Ağar, bir gazetecinin sorusu üzerine, Irak Başbakanı Caferi'nin Ankara ziyaretini değerlendirdi. Hükümetin Irak politikasının baştan beri zikzaklarla dolu olduğunu kaydeden Ağar, Irak'ta Türkiye'ye rağmen bir oluşumun ortaya konulamayacağını ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön