AK Partili Elitaş'tan Abdüllatif Şener yorumu: Çıldırtır

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP’nin cumhurbaşkanı adaylığı için kulislerde eski bakan Abdüllatif Şener’in adının geçmesine ilişkin olarak, “Bu bizi değil CHP’lileri çıldırtır” dedi.

AK Partili Elitaş'tan Abdüllatif Şener yorumu: Çıldırtır

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, Meclis’te sohbet ettiği gazetecilerin, Şener’in adaylığını anımsatarak Özgür Özel'in sözlerine atfen yönelttikleri, “sizi çıldırtır mı” sorusunu üzerine şu yanıtı verdi: “Bizi değil ama CHP’lileri çıldırtır. Çılgın CHP’lileri çıldırtır. Çılgın CHP’liler harekete geçebilir."

'400 KİLOMETRE DAHA YÜRÜMESİ LAZIM'

CHP’deki adaylık sürecinin ülkede bir anamuhalefet sorunu olduğunu ortaya koyduğunu söyleyen Elitaş, “Sayın Kılıçdaroğlu 400 kilometre yürümüştü, herhalde bir 400 kilometre daha yürümesi lazım genel başkanlığını tescil edebilmesi için” dedi.

ABDÜLLATİF ŞENER KİMDİR?

Abdüllatif Şener, 26 Nisan 1954 tarihinde Sivas ilinin Yıldızeli ilçesinde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Sivas’ta bitiren Şener; üniversite eğitimini ise 1977 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun olarak tamamladı. Doktora eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Anabilim Dalı’nda yapan Abdüllatif Şener’in babasının adı Bedirhan, annesinin adı ise Ayferat’tır. 1982 yılında Berrin Şener ile evlilik gerçekleştiren Abdüllatif Şener’in, 4 tane çocuğu bulunmaktadır.

Sona Doğru Osmanlı, Osmanlı Maliyesinin Şeffaflaşması, Tanzimat Dönemi Osmanlı Vergi Sistemi gibi eserleri bulunan Abdüllatif Şener; Gazi Üniversitesi Bolu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde ‘’Dekan Yardımcısı’’ olarak görevde bulundu. Öte yandan Öğretim Üyeliği görevini ise Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’de Maliye Bölümünde gerçekleştirdi.

1991-1998 yılları arasında 19. Dönem ve 20. Dönem Refah Partisi, 1998-2001 yılları arasında Fazilet Partisi, 2001-2007 yılları arasında 22. Dönem AK Parti Sivas Milletvekili olarak meclise girdi.

2001 yılında AK Parti’nin kurucu üyeliğini yapan Abdüllatif Şener, 58. ve 59. Hükümet Dönemi'nde Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevini icra etti. Bununla birlikte 11 Temmuz 2008 tarihi itibariyle AK Parti’deki görevinde istifa etme kararı aldı.

25 Mayıs 2009 tarihine gelindiğinde Türkiye Partisi'ni kurdu ve bir dönem partinin genel başkanlığı görevini üstlendikten sonra bu görevinden istifa etti. 2011 Türkiye genel seçimlerinde Sivas'tan Bağımsız milletvekili olarak adaylığını koydu. 22. dönem AK Parti Sivas milletvekili olan Abdüllatif Şener’in Fransızca dil bilgisi bulunmaktadır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 62 yorum
CHP gordun mu zamanında bu ülkenin değerlerini aşağılamanin başörtülülere zulmetmenin başı kapalı diye askerin anasını yemin törenine almamanin faturasını. .... Bu abuk subuk hareketleriniz yüzünden belki bir daha iktidar yüzü göremeyeceksiniz. istediğin kadar kimi koysamsa sağ oyları alsam diye düşün senin adın çıkmış dokuza..
başı kapalı diye yemin törenine alinmadı algısı çökeli 5 sene oldu evlat birde o beynini araştirmalara zorlasan hicte fena olmayacak ...
@alpaslan_turanci_1985 algı mı, resimlerini videolarını yollayım istersen...
CHP yaptı onları? Eminmisiniz? Atatürk ün heykelini kıranlar, ona küfredenler, mini etek yada kolsuz tişört giyen kadınları tekmeleyenler de AKP li o zaman. Bu kadar aptalca bir çıkarsama olur mu? Bir kaç meczubun yaptığını koca bir partiye mal etmek cahillikten öte art niyetliliktir.
kaptaaaaan millet uzayda ev yapmış diyorlar sen daha ordamısııın.uyan uyaaan!
@genckaptan_22 sen ve senın gıbıler zaten vermesın chp ye ıhtıyacımız yok ıktıdar olamassakta yürepimiz yeter sizlwer gıbı seçım öncesı ınsanları kandırmıyoruz emeklıye 1000 tl vererek neden geçen seneler vermedınız
@alpaslan_turanci_1985 oda fetocuydu babasıda fetocu tutuklu ama hala görevdebu kadın.. anlayamadım akp ne fetö ne
Vallahide billahide chp yüzde seksen oyla iktidar olsun yine Erdoğana gel ülkeyi yönet der
erdoğan devlet mi yönetiyor, o ancak aksiyonları yönetir.
@extrabilenadam sen avcunu yalada biyerlerin şışmesın bız kimseye gel ülkeyı sen yönet demeyız kendınızı başkalarıyla karıştırmaytın
Allah Akpartimizin başından bu cehape yi eksik etmesin,o kadar beceriksizler ki bizim propaganda yapmamıza gerek bile yok,onlar kendi kendilerini zaten gömüyorlar,bir de Allah göstermesin yanlışlıkla bu ülkeyi yönettiklerini düşünüyorum tövbe Allah korusun,oğlum 16 yaşında herhalde o ve ergen arkadaşları cehape den daha iyi yönetirlerdi bu ülkeyi.Gerçi cehape nin ihtiyacı yok zaten tüm bürokrasiyi ele geçirmişler zamanında,bir de üstüne iş bankası ve diğer şirketlerden milyonlarca dolar gelir,oh babam yan gel yat,lafa gelince bunlardan dürüstü yok :))
@mirkan74 O oğlun bırak chp li olmayı sırf inşallah diyorlar arada sırada diye Chp ye de düşman olacak. Öyle tiksindirdiniz insanları dininizden de karakterinizden de.
sen ne çekiyon, uçmuşsun..
@mirkan74 senh önce chp yazacağına ey kara cahil cehepe yazıyosun işte senın akp lılerınde anca buı kadar cahil olur vay sen ve senın gıbılere yazıklar olsun cahiller ordusu
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler