Akıllı kulaklıklar yolda

Sevdiğiniz müziği arkadaşlarınızla paylaşmak eskisinden çok daha kolay bir hal alacak. Ayrıca yeni müzikler keşfetmeniz de mümkün hale gelecek.

Akıllı kulaklıklar yolda

Sosyal medya neredeyse hayatımızın her alanına girmiş durumda. Artık birçok insan yediği yemeği, gittiği yerleri, yaşadıklarını, düşündüklerini, yani kısaca yaptıkları her şeyi paylaşmak istiyorlar. Neredeyse bir bağımlılık haline gelen bu durum nedeniyle de paylaşım özellikleri bulunan cihazlar bir adım öne çıkıyor. Muzik adlı Los Angeles merkezli şirketin ürettiği kulaklıklar da paylaşım meraklılarının hoşuna gidecek bir kulaklığı piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Muzik’in “Social Smartware” olarak tanımladığı yeni kulaklıkları sayesinde müzik paylaşımı çok daha kolay bir hale geliyor. Üzerinde bulunan kapasitif dokunmatik tuşlar sayesinde dinlediğimiz müziği Twitter ve Facebook’ta paylaşabiliyoruz. Bu sayede hem arkadaşlarımız bizim ne dinlediğimizi öğreniyor, hem de insanların yeni müzikler keşfetmesine vesile olmuş oluyoruz. Aynı şekilde biz de arkadaşlarımızın neler dinlediğini kolayca görebiliyoruz.

Bu yılın son dönemlerinde piyasaya çıkacak olan Muzik kulaklıklarının tamamında paylaşım özelliği bulunacağı belirtiliyor. Yüksek kalitede sese sahip olacak kulaklıkların kablosuz olacağı da açıklanan bilgiler arasında. Fiyat ile ilgili ise net bir bilgi verilmiş değil.

Gelecek olan bu akıllı kulaklıklar, bu sektörde yeni bir çağın başına işaret ediyor. Yakın zamanda diğer firmaların da bu akıma dahil olacağını ve farklı özellikleri bulunan kulaklıkların piyasaya sürüleceğini şimdiden söyleyebiliriz. Diğer firmaların bu alanda vereceği cevap merakla bekleniyor.

Facebook’a Embed Özelliği Geliyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler