Aklımıza gelmez! Bunu okuduktan sonra, bir daha asla klozet kapağına tuvalet kağıdı koymayacaksınız

Hiçbirimiz umumi tuvaletleri kullanmayı sevmiyoruz ama zorda kaldığımızda kullanmaktan başka da seçeneğimiz kalmıyor. En temiz olanını bulduğumuzda ise hemen klozete tuvalet kağıdı sermeye başlıyoruz. Peki bu ne kadar doğru? Muhtemelen makaleyi okduktan sonra bir daha klozete tuvalet kağıdı sermeyeceksiniz.

Aklımıza gelmez! Bunu okuduktan sonra, bir daha asla klozet kapağına tuvalet kağıdı koymayacaksınız

Birçok kişi umumi tuvaleti kullanırken klozete tuvalet kağıdı seriyor. Bunun sağlıklı olduğunu düşünebilirsiniz ancak hiç düşündüğünüz gibi değil. İlk olarak, tuvalet koltukları çok akıllı bir şekilde inşa edilmiştir. Onların şekli ve pürüzsüz yüzeyi bakteri yayılmasına izin vermez.

3

İkincisi, çoğu kişi tuvalet kapağını kullandıktan sonra sık sık kapatmayı unutur ve sifon çekildikten sonra bütün bakteriler tuvalet kağıda da dahil olmak üzere tuvaletin her yerine yayılır. Tuvalet kağıdındaki pürüzlü yüzey nemi çok iyi emer bakterilerin üremesi için iyi bir ortam oluşturur.

2

Ayrıca, herkes aynı tuvalet kağıdı rulosuna elleriyle dokunur bu durum da bakterinin vücudunuza yayılmasına neden olur. Sonuç olarak, klozete kağıt sermeyin direkt tuvalete oturmak daha sağlıklı bir seçenek olacaktır.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Baya matrak bir yazı :))) 1-Millet çiş yapmasını bilmediği için kirlenen ve temizlenmeyen tek alan oturma halkası üstü ve altı. 2-Tuvalet kağıdı çok seri tüketilir. Bakterinin yapışmasına zaman bile kalmaz. 3-Kağıda dokunduğu ucu zaten alır kullanır çöpe atarsın. Ruloda kalan kısım hiç değmemiş olandır. Çünkü tasarımı zaten böyledir. O yüzden ya peçete serin oturma yerine ya da bolca silin yüzeyi. 3. şık otrumadan pozisyonlanın gfsdfkgljsbfklkjns
Umumi tuvaletlerde kağıt serilmesi kadar doğal bir olay olamaz.Bizim insanımız kapağı kaldırmadan küçük ihtiyacını gideriyor.O pisliğin üzerine oturarakmı ihtiyaç gidereceğiz.Geç bunları geç.Hijyenik olmayan ortamda dikkatli olmak gereklidir.
Hiçbirimiz umumi tuvaletleri kullanmayı sevmiyoruz ama......hangi akla hizmet umum tuvaletlerini alafranga yaparlar..herkes tünüyor bildiğim kadarıyla:))
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler