HABER

AKOM'un çalışmaları sürüyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mali İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Mesut Pektaş, Afet Koordinasyon Merkezi'nin (AKOM) tüm ekiplerle birlikte çalışmalarını sürdüğünü söyledi.

AKOM'un çalışmaları sürüyor

İstanbul'da kar yağışı ve tipi etkisini sürdürürken, AKOM başta olmak üzere belediye ekiplerinin çalışmaları da devam ediyor. Mesut Pektaş, dünden bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin 5 bin personelle kar küreme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü belirtti. İstanbullulara kişisel araçlarıyla trafiğe çıkmadıkları için teşekkür eden Pektaş, elverişsiz hava şartlarının İstanbul'da hayatı olumsuz etkilediğini ancak, Büyükşehir Belediyesi olarak kötü hava şartlarının etkisini en aza indirmeye çalıştıklarını açıkladı.

Sarıyer, Beyoğlu, Sarıgazi gibi bölgelerde elektrik kesintileri sebebiyle az sayıda da olsa yer yer su kesintileri yaşandığını söyleyen Pektaş, kaldırım, durak ve metro istasyonları gibi yerlerdeki kar temizleme işlemlerinin bugün ve yarın daha etkin bir şekilde sürdürüleceğini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler