AKP İl Başkanı da eleştirdi

AKP İl Başkanı da eleştirdi

DENİZLİ (İHA) - AK Parti Denizli İl Başkanı Bilal Uçar, Fatma Durmuş'un "İlahilerle Hakk'a Çağrı" kitabını eleştirdi.

Camilerde dağıtıldığı ileri sürülen ve CHP Denizli İl Başkanı Ali Kavak'ın suç duyurusunda bulunduğu kitapla ilgili yazılı bir açıklama yapan AK Parti Denizli İl Başkanı Bilal Uçar, bu tür olayların kendilerini ve halkı derinden üzdüğünü söyleyerek, "Kendini bilmez bir kişinin yazdığı ve kabul edilmesi mümkün olmayan yazılar nedeniyle şehrimizin gündeme getirilmesi doğru değildir. Denizli'de ilkokul mezunu bile olmadığı belirtilen bir kadın tarafından yazılıp bazı yerlere kimliği belirsiz kişilerce koli
içinde bırakıldığı ifade edilen kitap ve içindeki şiir diye yazılan tutarsız ve saçma sözlerin kabul edilebilir bir tarafı yoktur. Kitabın içinde genel başkanımız ve Başbakanımızın adını kullanarak yazılanlar akıl ve mantık dışıdır" dedi.

Toplumda fitne çıkarabilecek böylesi bir düşünceyi aklı başında hiçbir vatandaşın kabul etmesinin mümkün olmadığını belirten Uçar, "Bir kitabı bahane ederek partimizin ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın töhmet altında bırakılmasını asla kabul etmiyoruz. Bu olayı son günlerde Denizli üzerinde oynanan oyunların bir parçası olarak görüyoruz. Bu kitabın neden bu süreçte kimin tarafından ve niçin ortaya çıkarıldığını da anlamakta güçlük çekiyoruz. Denizli, bilgin insanların sözleriyle büyüyen, girişimleriyle kalkınan ve ülke gündeminde başarılarıyla her zaman yer alan bir şehirdir. Milletimizin bu tür insanlara itibar etmesi mümkün değildir. İnsanımızı yanlışlıklara sevk etmeye çalışan kişilere karşı ne milletimiz ne de devletimiz bugüne kadar müsaade etmemiştir ve bugünden sonra da etmeyecektir" şeklinde konuştu.