HABER

Akşit'ten insan hakları kutlaması

ANKARA (İHA) - Tuzim Bakanı Güldal Akşit, tüm dünya insanlarının 10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününü kutladığını belirterek, bu günün yılın sadece tek bir gününde değil, her zaman hatırlanmasını ve insan olmanın ayrıcalığının hiç bir zaman unutulmaması gerektiğini söyledi.

Turizm Bakanı Akşit, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle, İnsan Hakları Derneği Başkanı Hüsnü Öndül'e bir kutlama mesajı gönderdi. Bakan Akşit mesajında, İnsanların hala birçok sorunla karşı karşıya olduğu bilinmekte ve bu sorunların aşılması yönündeki çalışmaları da kendisinin yakından takip ettiğini belirtti.
Bakan Akşit, 'insanı yaşat ki devlet yaşasın' düşüncesiyle hareket ettiklerini vurgulayarak, "Bizim bütün politikalarımızın merkezi insan olmuştur. Demokrasinin nihai amacıda budur ve başta düşünce, inanç ve eğitim özgürlüğünün güvence altına alınmasıdır. İnsana yapılan yatırım, ancak insan onurunu herşeyin üstünde tuttuğumuz zaman anlam kazanır ve hedefine ulaşır. Bunun için sosyal kalkınmanın vazgeçilmez unsuru insan hak ve hürriyetidir" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön