HABER

Aksu: Gereğini yerine getirdiler

''Bu arkadaşlar hukukun gereğini yerine getirdiler''

ANKARA (A.A) - 31.12.2009 - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu, kapatılan DTP'nin eski milletvekilleri Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk'un adliye giderek ifade vermeleriyle ilgili, ''Bu arkadaşlar hukukun gereğini yerine getirdiler'' dedi.

Aksu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısına, 2010 yılının herkes için mutlu ve huzurlu geçmesi dileğinde bulunarak başladı.

Bugüne kadar ancak hayal edilebilen işleri icra ettiklerini, alışkanlıkları değiştirdiklerini, tabuları yıktıklarını dile getiren Aksu, şöyle konuştu:

''Milletimize hizmet yolunda kimsenin nasırına basmaktan korkmayız. Bizim yaslandığımız yer insanımızın vicdanıdır. Biz bir işe girerken menfaat odaklarını ürkütmekten çekinmeyiz, tehditlere kulak asmayız. Kuvvetimizin kaynağı milletimizden aldığımız cesarettir. Biz içte ve dışta kardeşlik bağlarımızı güçlendirirken, yine içte ve dışta hiç bir güç odağının gözünün içine bakmayız, icazetin peşinde koşmayız. Biz, milletimizin gözünün içine bakarız.''

-''KİMSE KARARLILIĞIMIZI TEST ETMESİN''-

Milli birlik ve kardeşlik girişimini başlatırken, zorlukların, sabotajların, dirençlerin karşılarına çıkacağını bildiklerini belirten Aksu, ''Buradan ilan ediyorum, kimse bu konudaki kararlılığımızı test etmesin.Bu konudaki kararlılığımız, 'bir yanıma ayı, bir yanıma güneşi koysalar bu işten vazgeçmem' düzeyindedir'' dedi.

-MUHALEFETE ÇAĞRI-

AK parti iktidarının milletin beklentilerine yerine getirmek için çalıştığını, bundan sonra da böyle yapmaya devam edeceğini belirten Aksu, ''Yeni yılda memleketin, milletin faydası için muhalefetin inadı bırakıp ülkenin istikbali için iktidarla sağlıklı bir diyalog içerisine girmesini bekliyoruz. Türkiye siyaseti üzerinde sözü olan herkesin geride bıraktığımız sürecin sağlıklı bir muhasebesini yapmasını, özeleştiri yapmayı ihmal etmemesini ve karşısındakilerin duygularını anlamaya çalışmasını diliyorum'' diye konuştu.

-''HERKES HUKUKUN GEREĞİNİ YAPSIN''-

Aksu, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

AK Parti'nin dün yapılan MYK toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''IMF ile görüşmelerin sonuna gelindiği ve 2 yıllık anlaşmanın imzalanacağı'' yönünde ifadelerinin olduğuna ilişkin haberler çıktığı belirtilerek, Erdoğan'ın toplantıdaki değerlendirmesinin ne olduğunun sorulması üzerine, Aksu, ''Sayın Başbakan olayları değerlendirirken IMF ile de değerli Bakanımız Ali Babacan'ın görüşmeleri devam ettirdiğini ve olumlu yolda ilerlediğini beyan etmiştir. Bundan fazla bir değerlendirme yok'' karşılığını verdi.

Kapatılan DTP'nin eski milletvekilleri Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk'un adliye gittiği, ancak diğer milletvekillerinin gitmeyecekleri yönünde açıklamaları olduğu ifade edilerek, ''Siz onlara buradan bir çağrıda bulunacak mısınız? süreci nasıl değerlendireceksiniz?''sorusu üzerine de ''Bu arkadaşlar hukukun gereğini yerine getirdiler. Biz temenni ediyoruz, umuyoruz ki herkes hukuka uygun hareket etsin, hukukun gereğini yapsın'' dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön