Ali Bayramoğlu, Metro Turizm başkanı oldu

Bu kapsamda Bayram Ali Bayramoğlu Metro Turizm Seyahat ve Organizasyon A.Ş'nin yönetim kurulu başkanı oldu.

ANKARA (ANKA) -Türkiye'nin turizm ve karayolu taşımacılığında en büyük şirketlerinden olan Metro Turizm Seyahat Organizasyon ve Ticaret A.Ş. büyümek ve daha büyük sinerji ortaya çıkarmak amacı ile MÜSİAD eski genel başkanı ve birçok sektörde faaliyet gösteren BAB Group'un sahibi Bayram Ali Bayramoğlu ile Turizm ve Finans sektörlerinde birleşme kararı aldı.Bu kapsamda Bayram Ali Bayramoğlu Metro Turizm Seyahat ve Organizasyon A.Ş'nin yönetim kurulu başkanı oldu.

İstanbul-Müsiad Genel Başkanlığı, Milletvekilliği ve iş dünyasında pek çok başarının sahipliğini yapan ve finans, kimya, dış ticaret, inşaat, turizm, gıda, yazılım ve hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren Bayram Ali Bayramoğlu, önemli bir kararla sahibi olduğu BAB Group bünyesindeki turizm ve finans sektörlerinde faaliyet gösteren şirketleri ile Turizm ve yolcu taşımacılığı sektörünün lideri konumundaki Metro Turizm'le birleşme kararı aldı. Bayramoğlu, bu birleşmenin ardından Metro Turizm Seyahat ve Organizasyon A.Ş'nin yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlendi.

Metro Holding CEO'su Ertan Çakır, "Birleşme, büyüme vegenişleme hamlesi" olarak nitelediği kararlarla ilgili yaptığı açıklamada eski Müsiad Genel Başkanı ve BAB Group'un sahibi Bayram Ali Bayramoğlu'nun kişiliği, tecrübesi, bilgi birikim ve yenilikçi iş görme anlayışı nedeniyle kendilerine çok şey katacağına inandığını belirterek şunları söyledi:

"Sayın Bayramoğlu'nun Turizm ve finans alanında önemli yatırımları bulunuyor. Metro tarafı olarak biz de özellikle turizm sektöründe lider konumundayız. Sayın Bayramoğlu'nun hem kişisel hem de grubu bünyesindeki bazı şirketleri ile yapılan bu birleşmelerden doğacak sinerjinin, büyüme ve genişlemeyi de beraberinde getireceğine inanıyoruz. Resmi prosedürlerin tamamlanmasıyla beraber başta yolcu taşımacılığı, otel, tur, organizasyon, kongre turizmi, termal ve saglık gibi turizm alanları ile finans sektöründe de yatırım ortaklıkları, halka arzlar, şirket birleşmeleri, risk sermayesi, fon yönetimi, sukuk ve finansal kiralama gibi alanlarda çok daha güçlü ve daha faydalı bir yapı oluşturacağız. Bu kararlarımızın bir an evvel hayata geçebilmesi için Sayın Bayramoğlu'nun Metro Turizm Seyahat ve Organizasyon A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkanı olması kararını almış bulunuyoruz."

-"AK PARTİ HÜKÜMETİNİNORTAYA KOYDUĞU 2023 HEDEFLERİ DOĞRULTUSUNDA..."-

Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Ali Bayramoğlu ise aldığı bu önemli kararların ardından ANKA'ya yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Sektörlerinde lider olup markalaşmış firmaların, hem bulundukları yerlerinden çok daha ileri gitmek, hem de uluslararası alanda pazar paylarını geliştirmek gayesiyle güçlerini birleştirilmesinin kaçınılmaz oldu. En son teknolojilerle desteklenen bilgi, birikim ve tecrübelerin akıllı rekabet ve büyüme stratejilerinde kullanılması büyük önem taşıyor. Bu doğrultuda uzun süredir devam eden birleşme görüşmelerinde son aşamalara gelindi. Bunun ilk hamlesi olarak Metro Holding iştiraki olan Metro Turizm'in yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlendim ve sektörel anlamdaki şirket birleşme işlemlerine de başladık. En kısa zamanda da resmi formaliteleri tamamlamış olacağız. Birçok yenilik ve değişimlerle tüketici ve müşterilere çok değişik hizmetler vermeyi planlıyoruz. AK Parti Hükümetininortaya koyduğu 2023 hedefleri doğrultusunda, temsil ettiğimiz sektörlerin uluslararası rekabet gücüne sahip bir misyon ve vizyonla çok daha büyük hedeflere ulaşmak için yola çıkmış bulunuyoruz. Bunu da gerçekleştirecek bilgi, insan kaynağı ve sermaye gücüne sahibiz."

İki şirketin aldığı bu stratejik kararlardan bir diğeri ise Metro Holding iştiraklerinden Metro Yatırım Menkul Değerler A.Ş'nin, Bayram Ali Bayramoğlu'nun sahibi olduğu BAB Group'a bağlı şirketlerinden biri olan Neta Yatırım Menkul Değerler A.Ş'nin birleştirilmesi kararı. Türk Ticaret Kanunu'nun ilgili maddelerinde yer alan birleşme hükümleri uyarınca "Devralma Şeklinde Birleşme" esasına bağlı olarak görüşmelere başlandığı resmi olarak bildirildi.

Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden karayolu yolcu taşımacılığı sektöründe lider olan Metro Turizm, 2012 yılında 20 milyon 200 bin yolcu taşıdı ve yüzde 11 büyüme kaydetti. Türkiye genelinde 2012 yılında 360 milyon yolcu seyahat ederken bu rakamın yaklaşık 180 milyonunu otobüs yolcusu oluşturdu. Otobüs yolcusunun yüzde 12'sini yani 20 milyonunu ise Metro Turizm taşıdı.Bu yıl ki hedef ise 22 milyon kişi. Geçtiğimiz yıl 700 milyon TL ciroya ulaşan Metro 2013 yılı sonunda 850 milyon TL ciro elde etmeyi hedefliyor. Hükümetin 2023 olarak ortaya koyduğu 2,5 kat büyümeden çok daha büyük bir büyüme hedefleyen Metro Turizm, önümüzdeki 10 yıllık süreç için 4 kat büyümeyle 3,5 milyar TL'lik bir ciro hedefliyor.

-"KONUKLARIMIZI MUTLU ETME ÇABASINDAYIZ"-

Metro Holding CEO'su Ertan Çakır ANKA'ya hedeflerini şöyle aktardı:

"Türkiye'de bir yılda kişi başına düşen seyahat ortalaması 3.4 iken Avrupa'da bu rakam 8 olarak kayıtlara geçiyor. Türkiye nüfusunun genç olması, gençlerin çalışma hayatına hızla atılması, ekonominin gelişmesi, hem iş hem de gezi amaçlı seyahatlerin artması, ulaşım altyapılarının iyileştirilmesi ve hızla gelişen otoyollar ve de turizm sektöründeki gelişmelere paralel olarak önümüzdeki yıllarda seyahat ortalamalarının Avrupa ortalamasına ulaşacağını tahmin ediyoruz. Metro Turizm her yıl ortalama yüzde 80 dolulukla hizmet veriyor. Gerek hizmet kalitesinde, gerekse teknolojik yatırımlar ile konuklarımızı mutlu etme çabasındayız ve bu birleşmeler ile de çok daha yeni ve teknolojik araç filoları, eğitimli ve tecrübeli kadrolarıyla ve yepyeni sürprizlerle yolcularımıza hizmet vereceğiz."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
ÇORUM a ; METRO TURİZM le Türkiyenin neresinden gelirsen gel, Kaç lira Bilet ödersen öde, kaç kişi olursan ol farketmez ÇORUM da İneceklerden AKKENT TOKİ MAHALLESİNE (12.000 Nüfuslu Mahalledir.Otogar a 5 km uzaklıktadır.) ŞEHİR İÇİ SERVİSİ GİTMEMEKTEDİR.Gece ararsınız SERVİS GÜNDÜZ derler-Gündüz ararsınız SERVİS GECE derler.3 kişi 165 TL Bilet parası verip ADANA dan gelirsiniz , AKKENT e sizi bırakmazlar, 10 TL sUNGURLUDAN BİNERSİNİZ BUHARAYA- BİNEVLERE İKBALE YADA DAHA UZAK MAHALLELERİ GÖTÜRÜRLER. AKKENT MAHALLESİ YENİ KURULAN MAHALLE OLDUĞUNDAN MÜŞTERİYİ SERVİSE ALIŞTIRMAK İSTEMİYORLAR.
Diğer Haberler