Amerika'daki uzay kampına katılan tek Türk liseli Selin'in hedefi NASA

PİLOT olmayı hedefleyen 16 yaşındaki Selin Turhan bilim ve teknoloji temelli liderlik eğitimi alabilmek için ABD Uzay & Roket Merkezi’nde düzenlenen Honeywell Liderlik Akademisi'ne başvuru yaptı.

Amerika'daki uzay kampına katılan tek Türk liseli Selin'in hedefi NASA

Merve DUNDAR - Hüseyin ÇAKMAK / İSTANBUL, (DHA)- PİLOT olmayı hedefleyen 16 yaşındaki Selin Turhan bilim ve teknoloji temelli liderlik eğitimi alabilmek için ABD Uzay & Roket Merkezi’nde düzenlenen Honeywell Liderlik Akademisi'ne başvuru yaptı. Lise üçüncü sınıfta okuyan genç öğrenci başvurusunun kabulüyle bu yıl akademide eğitime katılan tek Türk oldu. 35 ülkeden 325 öğrencinin katıldığı programda aldığı eğitimlerle kariyer hedefini netleştiren Turhan, önce pilot olmak ardından ise NASA'da görev almak istiyor.

Tüm dünyadan öğrencilere astronotlar gibi bir eğitim alma ve bilim - teknoloji temelli liderlik becerilerini geliştirme fırsatı sunan burs programı Honeywell Liderlik Akademisi Amerika’nın Huntsville kentinde bulunan ABD Uzay & Roket Merkezi’nde gerçekleşti. 16 Amerika'daki uzay kampına katılan tek Türk liseli Selin'in hedefi NASAAmerika'daki uzay kampına katılan tek Türk liseli Selin'in hedefi NASAAmerika'daki uzay kampına katılan tek Türk liseli Selin'in hedefi NASAAmerika'daki uzay kampına katılan tek Türk liseli Selin'in hedefi NASA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler