HABER

Amerikan bar yerine oksijen bar

BURSA (İHA) - Dünyada ilk kez Japonya'da ortaya çıkan ve daha sonra Amerika, Kanada ve tüm Avrupa ülkelerinde hızla yaygınlaşan oksijen barlar, Bursa'da da faaliyet göstermeye başladı.

Ersa Sağlıklı Yaşam Teknolojileri tarafından Çekirge'deki Huzur Termal Otel'de tanıtımı yapılan oksijen barlar büyük ilgi gördü. Otele gelen vatandaşlar, oksijen barlarda oturarak 15 dakika boyunca oksijen terapisi gördü. Huzur Otel'deki tanıtım toplantısında oksijen barın nasıl kullanıldığını anlatan Oxymate Genel Müdürü Savaş Gizer, "Her gün 15 dakikada, şu anda soluduğumuz havanın 4 misli kalitede hava solumayı sağlayan oxymat makineleri, dünyanın tek uzaktan kumandalı ve patentli oksijen barlarıdır" dedi.

Oksijenin faydalarını anlatmak ve oksijen kültürünü Türkiye'ye yaymak için çalıştıklarını belirten Gizer, "Oksijen barlar sağlıklı yaşama kültürünün yeni adıdır. Hayatımızın en önemli elementlerinden biri olan ve günde 10 dakikalık kürlerle alınan oksijenin insan vücuduna birçok faydası bulunmaktadır. Dünyada tasarım anlamıyla da bir ilk olan oxymate markasının patentini alarak, 8 ay evvel dünya pazarlarına sunduk. Gördüğümüz ilgiden son derece memnunuz. Ayrıca oksijen barları Bursa'ya ilk defa getiren Huzur Otel'e de teşekkür ederiz" diye konuştu.

10 YTL olan oksijen seanslarının sağlığın yanı sıra yatırımcılara da çok büyük paralar kazandırdığını söyleyen Gizer, 10 bin saat dayanma süresi bulunan oksijen barın yatırımcısına 675 bin YTL kazandırdıktan sonra 10 bin YTL harcanarak yenisiyle değiştirildiğini anlattı.

Stresli işi olanlar, yüksek tempoda çalışanlar, kalabalık, hava kirliliğinin yoğun olduğu şehirlerde yaşayanlarda kendini yorgun hissetme, zaman içerisinde uykusuzluk, baş ağrısı gibi metropol hastalıkları görülürken, havadaki oksijen miktarının azalmasına karşı oksijen barlar metropol hastalığıyla baş etmenin en iyi yolu olarak gösteriliyor. Atmosferde bulunan yüzde 21 oranındaki oksijen, barın altında bulunan oksijen konsantratörü vasıtasıyla yüzde 95 oranındaki saf oksijen haline getiriliyor. Saf haldeki oksijen daha sonra katkı maddesi bulunmayan çilek, elma ve muz kokulu bitkisel aromalarla karıştırılıp tek kullanımlık konullar ile burna takılarak müşterilere 15 dakikalık tek seansla uygulanıyor.

Yüzde 95 oranındaki saf oksijen, püskürtme cihazları yardımıyla cilde temas ettirilerek, oksijen terapisi adı verilen yöntemle cildin gözeneklerinden alt tabakalarına kadar ulaştırılıyor. Cildin alt katmanlarına kadar ulaşan oksijen, metabolizmayı hızlandırıp vücutta biriken toksinlerin atılmasını sağlıyor. Cildin yağ salgılamasını dengeleyip akne, sivilce ve siyah nokta oluşumunu engelleyip, cildin nem ihtiyacını gideriyor. Ciltteki sarkma ve deformasyonları azaltarak gergin görünmesini sağlıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön