HABER

Ankara'da anaokulu, anasınıfı ve uygulama sınıfları için uzaktan eğitim kararı alındı

Ankara'da anaokulu, anasınıfı ve uygulama sınıfları için uzaktan eğitim kararı alındı

Son dakika haberine göre Ankara'da 30 Kasım 2020-4 Ocak 2021 arasında resmi anaokulu, anasınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretimin uzaktan yapılmasına karar verildi

Ankara Valiliği, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla 30 Kasım tarihi itibarıyla 4 Ocak 2021'e kadar kent genelindeki resmi anaokulları, ana sınıfları ve uygulama sınıflarında eğitim-öğretimin uzaktan eğitim yoluyla sürdürüleceğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle eğitim ve öğretimde yeni kararlar aldığı hatırlatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her tür ve seviyedeki eğitim kurumlarında 20 Kasım 2020-4 Ocak 2021 tarihleri arasında eğitim-öğretim çalışmalarına uzaktan eğitim yoluyla devam edileceğinin belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Milli Eğitim Bakanlığı 27 Kasım 2020 tarihli yazıyla Kovid-19 salgınının yerleşim yerlerindeki seyrine bağlı olarak resmi anaokulları ve ana sınıfları için 4 Ocak 2021 tarihine kadar uzaktan eğitime geçme kararı il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının görüşleri çerçevesinde alınabileceği belirtilmiştir. Bu kapsamda Kovid-19 salgınının seyri dikkate alındığında 30 Kasım 2020-4 Ocak 2021 tarihleri arasında ilimiz genelindeki resmi anaokulu ve ana sınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzaktan eğitim yoluyla sürdürülmesine karar verilmiştir."

İSTANBUL VE BURSA'DA DA UZAKTAN EĞİTİM KARARI

Öte yandan İstanbul ve Bursa'da da 1 Aralık 2020 ile 4 Ocak 2021 arasında anasınıfı, anaokulu ve uygulama sınıfları için uzaktan eğitim kararı alınmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
rezalet yaa once kayit yaptir para ver deniyor sonrada evine git gelme deniyor sacmalik tamamen
hiçbirşey bilmeyipte herşey hakkında bilgi sahibi olduğunu zznnedenlerden gına geldi. kardeşim en azından haberi oku. bunlar devlet okulları devlet okullarında sadece çocuklara yemek verilmişse onun parası alınır. o da aylık toplanır.
Öğretmenler amacına ulaştı sonunda yok bakıcımıyız yok bizim canımız yok mu?Ozaman sağlıkçılarda kıvırsın bizim canımız yol mu diye. Bu öğretmenlerin görevi, anasınıfına gitmeden seneye 1. sınıfa başlayan çocukların uyum sorunu ne olacak gene öğretmenler ve veliler çekecek çileyi. Kesinlikle yanlış karar okullardan önce kapanacak okadar çok yer vardı ki! yazık çok yazık.
herkes kendi çocuğuna baksın.. ihtiyaçı olmadığı halde kari-koca çalışıp çocukları elaleme teslim eden ailelere çocuklarınızı kendiniz büyütün yoksa ilerde sizin bir baskasinin huyunu, karakterini ve alışkanlıklarını edinmiş bir birey karşınıza çıkacak. sonra hayır beklersiniz çocuktan..
Geri Dön