HABER

Ankara'da 'sosyete pazarları' kapanıyor

Ankara - Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz, "sosyete pazarları"ndaki birçok esnafın kira kontratlarının Haziran ya da Temmuz'da biteceğini belirterek, "Bu kontratlar yenilenmeyecek" dedi.

Muzaffer Eryılmaz, sosyete pazarlarıyla ilgili "çelişkili bir durum" bulunduğunu söyledi. Sosyete pazarlarından vatandaşların memnun olduğunu, ancak pazarlar için Ankara Büyükşehir Belediyesi'nce geçen yıl kapatma kararı alındığını anımsatan Eryılmaz, pazarlarda hala kira kontratı süresi dolmayan esnaf bulunduğunu söyledi.
"Bu esnafı 'hadi' denilince pazarlardan çıkaramayız" diyen Eryılmaz, ancak belediye meclisinin kararının ardından yasal sürecin işlemeye başladığını ve esnafa tebligat gönderildiğini anlattı.

Kira kontratı süren bazı esnafın mahkemeye giderek, pazarların kapatılmasıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı aldığını belirten Eryılmaz, "Yani, sosyete pazarlarındaki birçok esnafın kira kontratları Haziran ya da Temmuz'da bitecek. Ancak, bu kontratlar yenilenmeyecek. Biz bu esnafa çalıştıkları süre içinde gerekli uyarıları yaptık.

Bunlara, yazar kasa kullanma ve vergi levhası bulundurma zorunluluğu olduğunu söyledik. Kimse, 'kiraladığı yeri bir başkasına kiraya vermeyecek' dedik. Burada kayıtdışı işlem yapılmasını önlemeye çalışıyoruz. Biz şimdilik işin bu yanına bakıyoruz"dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararı doğrultusunda hareket edeceklerini ifade eden Eryılmaz, "Bizim gönlümüze sorarsanız, buraların çok yararlı olduğunu düşünüyoruz. Bize kalsa kapatmayız" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler