HABER

Aradığını internette bulamayınca kendi üretmeye başladı! Artık paraya para demiyor

Samsun'da yaşayan resim öğrencisi Veysel Temiz, internette istediği model ayakkabıyı bulamayınca kendi üretip satmaya karar verdi. İnternetten ayakkabı yapımı ile ilgili videolar izledikten sonra kendi ayakkabılarını yapmaya başlayan Temiz, şimdilerde Türkiye'nin farklı şehirlerinden sipariş alarak kişiye özel ayakkabı üretiyor.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Resim Bölümü son sınıf öğrencisi Veysel Temiz evini atölyeye çevirerek gerçek deri ve kösele tabandan klasik ayakkabı üretiyor. 3 yıl önce internet istediği modellerde ayakkabı bulamayan ve bunun üzerine ayakkabı üretmek ile ilgili araştırmalar yapan Temiz, herkes tarafından beğeni ile karşılanan ayakkabılar yaparak Türkiye'nin farklı şehirlerine satıyor.

'KİŞİNİN AYAK ÖLÇÜLERİNE GÖRE HAZIRLIYORUM'

Ayakkabı tutkusunun yaklaşık 3 sene önce nüksetmeye başladığını ifade eden Veysel Temiz, şunları söyledi:

"Kendime kendime istediğim modelleri internette bulamayınca izleye izleye nasıl yapıldığını öğrendim. Bu sayede kendi tasarladığım modelleri yapmaya başladım. 2 yıldır giyiyorum. Gayet güzel ve eğlenceli bir durum. Bir yıldır sosyal medyadan arkadaşlar tasarımlarımı çok beğeniyorlar. Sipariş üzerine kişiye özel ayakkabılar yapıyorum. Önce kişinin ayak ölçülerini alıyorum. Ondan sonra nasıl bir model istediğini tartışıyoruz. Onayladıktan sonra tasarıma başlıyorum. Kalıbını üretiyorum. Akabinde ayağı uygunsa asıl kalıbı üretiyorum. Ürettikten sonra gerçek deriden gerçek kösele tabanda ayakkabıyı üretiyoruz."

AW243369_05

'KENDİ İSMİM ALTINDA KLASİK AYAKKABI SERİLERİ ÜRETMEYİ PLANLIYORUM'

"Ayakkabıları müşterilerime bizzat ben giderek teslim ediyorum. Bütün ayakkabı komple organik malzemelerden oluştuğu için maliyeti biraz pahalıdır. Tasarlayacağım kişi bende ilk kez ayakkabı alıyorsa kalıbı ile beraber bir ay sürede tamamlıyorum. Kalıbını üretmek en zor kısmıdır. 3 hafta kadar süremi alıyor. Benim işim ressamlık asıl işimi buradan kazanmak istiyorum ama bu hobi gerçekten benim için çok ciddileşmeye başladı. Bu işi kesinlikle büyütmek ve kendi markamı oluşturmak istiyorum. Uzun vadede kendi ismim altında klasik ayakkabı serilerini üretmeyi planlıyorum."

AW243369_04

Sattığı ayakkabılarının fiyatı ise 900 ile 1000 TL arasında değişiyor.

AW243369_03

AW243369_02

AW243369_01

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
maşallah bravo diyorum birileri akşama kadar 10 bn tl telefon elinde marlboracebinde fakirlik edebiyatı ile devlete küfrediyor işte delikanlı budur
Ne alaka ? fakiriz niye kabul etmiyorsunuz. Adam emek vermiş bir iş kolu oluşturmuş tebrik ederim.
@mobidik6765 kardeş senin bu mesajını istemezükçüler anlamaz..
Allah şifa versin
Arkadaş herkes sanatkar oldu memlekette. Yine helal olsun evde yatip baba parasi yemiyor , ama bu reklamdan sonra vergi dairesi seni cagirir haberin olsun.
Helâl olsun işte devlet böyle gençlere destek vermeli İşte beyin işte akıl
Ulan alt tarafı ayakkabı yapmış ya ne uzay mekiğimi bulmuş.
Geri Dön