HABER

"Artvin'de göç durdu"

ARTVİN (İHA) - Artvin Valisi Cengiz Aydoğdu, bugün Şavşat İlçesi'nde incelemelerde bulundu. Vali Aydoğdu, burada yaptığı açıklamada, ilde göç olayının durduğunu belirtti.

İl Genel Sekreteri Çetin Demirkaya, İl Emniyet Müdürü Orhan Ekinci, İl Milli Eğitim Müdürü Cafer Tulmaç, Çevre ve Orman Bölge Müdürü Mustafa Meydan, Sağlık Müdürü Ahmet Bayraktar, Kültür ve Turizm Müdürü Dursun Altınay ile birlikte Şavşat'a gelen Vali Cengiz Aydoğdu, Şavşat Öğretmenevi önünde İlçe Kaymakamı Hasan Yaman ve ilçe idarecileri tarafından karşılandı. Vali Aydoğdu, daha sonra öğretmenevinde ilçe ile ilgili çeşitli konularda Kaymakam Hasan Yaman'dan bilgi aldı. Vali Aydoğdu, burada yaptığı açıklamada, "Artvin 1954'teki nüfusu ile yaşıyor. Göç veren bir il konumunda olan Artvin'de, artık göç olayı durmuştur. Göç, doğu illerinin genel bir sorunudur. Bunun için istihdama yönelik projeler yapmamız gerekmektedir. Bunları değerlendiriyoruz. Bununla ilgili bütün ilçelerimizde çeşitli çalışmalarımız var. Hayat standardını artırmamız geri dönüşü beraberinde getirecektir. Artvin bölgesinde yapılan barajlardan sonra burası daha da güzel yaşanılabilir bir bölge haline gelecektir" dedi. Daha sonra öğle yemeği yiyen Aydoğdu, ilçede inşa edilen bir anaokulunun açılışını yaptı. Vali Aydoğdu, "Artık devletimiz, hükümetimiz okul öncesi eğitim üzerine önemle duruyor. Bu anaokulu, bu ilçe ve geleceği için çok önemli bir kazançtır. Gelecek nesiller bu okullarda şekillenecektir" ifadelerini kullandı. Aydoğdu, açılış sonrasında anaokulu öğrencileriyle bir süre sohbet etti. İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü'nü de ziyaret eden Vali Aydoğdu, 7 Şubat'ta hayatını kaybeden Adil Aydın'ın yerine, Belediye meclis üyelerinin oylarıyla Belediye Başkanı seçilen M. Naci Köroğlu'nu da ziyaret ederek belediye hakkında bilgiler aldı.

Ardından Köprüyaka Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda incelemede bulunan Vali Aydoğdu, okulun sorunlarıyla ilgili Okul Müdürü Ferdinant Atabey'den bilgi aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler