Aşırı terleme ve koltukaltı yumrusu kanser belirtisi mi?

Kanser teşhislerinin, kanser belirtilerinin ve diğer hastalıkların ortaya çıkması için görüntüleme merkezleri yüklü miktarda para istiyor ve işlemler açısından oldukça zor ve uzun bir süreç. Lakin; bazı vücudunuzdaki bazı değişikliklerle de bazı hastalıkları hemen hemen anlayabilmek mümkün hale geliyor. Terleme ve tenin kabarması gibi normal vücut reaksiyonları da kanser belirtisi olabilir.

Aşırı terleme ve koltukaltı yumrusu kanser belirtisi mi?

Gün içerisinde gerek hava şartları gerek ortam şartları itibariyle vücut dengesinde bazı oynamalara, terlemelere ve çeşitli yara-berelere neden olabiliyor. Bu dengelerin değişmesinde bazen çevresel faktörler değil, kişinin hastalıkları da neden olabiliyor. Doktorlar artık çoğu hastalığı vücut reaksiyonlarıyla anlamaya başladı.

Koltuk altında keskin koku neyi işaret ediyor?

Kendimize has kokumuzun yanısıra özellikle koltukaltı bölgesinde sıradışı koku seziyorsanız, bu kokunun kaynağı tiroit bozukluğu olabilir. Bunun yanısıra, yine sıradışı kokular herhangi bir şekilde diyabet, şeker düşüklüğü veya kan şekerinin aşırı yükseldiğini işaret ediyor olabilir, doktora danışmakta fayda var.

Koltuk altında yumru kanser belirtisi mi?

Alerji veya olağan bir tepki olmasının yanısıra, koltukaltındaki küçük lenf bezeleri çeşitli rahatsızlıklara tepki verebiliyor. Lenf bezeleriniz, beklentilerin dışında reaksiyon gösteriyorsa; vücudunuzun herhangi enfeksiyon veya hastalıkla mücadele içerisinde olduğunu gösteriyor olabilir. Uzmanlara göre bu şişiklikler 1 haftadan fazla sürüyorsa, iyileşmiyorsa kanser belirtisi olabilir.

Tam da mevsimsel alerjilerin dönemi... Vücutlarda çeşitli döküntülerin meydana geldiği bu dönem içerisinde, koltukaltı bölgesinde kaşıntı, kızarıklık, kabuk, sivilcemsi doku meydane geliyorsa mantar enfeksiyonu olabilir. Ayrıca alerji testi yaptırmakta da fayda var, zira kalıcı bir alerjen meydana gelmiş olabilir.

Koltukaltı bölgesi aşırı terliyorsa, üstelik fazla aktif veya spor aktivitesinde bulunan biri değilseniz, koltukaltında fazla terleme meydane gelmesi hiberhidroz belirtisine işaret ediyor olabilir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler