HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Aspark Owl: Dünyanın en pahalı elektrikli otomobili satışa çıkıyor!

Aspark Owl, sonunda satışa sunuluyor. Dünyanın en pahalı elektrikli otomobili olan Japon merkezli Aspark Owl, fiyatıyla ise gerçekten şaşırtmayı başarıyor. İşte dünyanın en pahalı elektrikli otomobili Aspark Owl'un fiyatı ve bilinmesi gereken özellikleri...

Aspark Owl: Dünyanın en pahalı elektrikli otomobili satışa çıkıyor!

Elektrikli otomobiller son yıllarda sıklıkla karşımıza çıkmaya başladı. Tesla başta olmak üzere birçok üretici, elektrikli otomobil pazarında boy gösteriyor. Büyük markaların elektrikli otomobillerini bir bir tanıtmasıyla birlikte farklı sınıfta elektrikli otomobiller de karşımıza çıkıyor. İşte Aspark Owl da bu otomobillerden biri. Bir hiper otomobil olarak tasarlanan ve dünyanın en pahalı elektrikli otomobili unvanına sahip olan Aspark Owl, 2019 yılındaki tanıtımından sonra artık ilk sahibine kavuşuyor.

ASPARK OWL SATIŞA HAZIR

Aspark Owl, yakında satışlara başlıyor. Üç yıldır yollara çıkması beklenen otomobil, ilk sahibine kavuşmaya hazır. Peki ismi açıklanmayan ilk sahip, nasıl bir otomobile sahip olacak? Gelin Aspark Owl'un özelliklerine yakından bakalım.

Aspark Owl özellikleri

Aspark Owl'un tüm gövdesi karbon fiber destekli plastikten oluşuyor. Böylece otomobil dayanıklı olmasına rağmen oldukça da hafif oluyor. Metal, sadece aracın tavan kısmında bulunuyor. Tamamen asfalta uygun olan otomobilin yerden yükseliği ise sadece 99 santimetre. Bu da onu tümseklerden geçmekte zorlanabilecek kadar alçak bir otomobil yapıyor.

ASPARK OWL TESLA ROADSTER'I GEÇİYOR

Japonya'nın ilk tamamen elektrikli otomobili olarak da öne çıkan Aspark Owl, 4 elektrikli motordan güç alıyor. Güçlü motorlar, 2 bin 12 beygir güç ve 2 bin Nm tork üretebiliyor. Aspark Owl, 0'dan 100 km'e hızlanmasını sadece 1.7 saniyede tamamlıyor. Bu da otomobili, henüz teslimatları tamamlanmayan Tesla Roadster'dan 0.2 saniye daha hızlı yapıyor. Fakat otomobilin bu güçle gidebileceği maksimum menzil 450 kilometre. Aspark Owl'un hız ibresi ise 400 kilometre ile sınırlandırılmış.

Aspark Owl teknik özellikleri

İŞTE DÜNYANIN EN PAHALI ELEKTRİKLİ OTOMOBİLİ ASPARK OWL'UN FİYATI

Aspark Owl fiyatı ile gerçekten dudak uçuklatıyor. Zira, dünyanın en pahalı elektrikli otomobilinin fiyatı 3.4 milyon dolar (2.9 milyon euro) olarak listeleniyor. Bu da güncel kur ile yaklaşık olarak 25 milyon 500 bin TL ediyor. Otomobil sadece 50 adet üretilecek.

Express


En Çok Aranan Haberler