HABER

Atamalara Sezer engeli

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, bazı bürokratların atama kararnamelerini geri çevirmesinin ardından Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Mustafa Çetin'in kararnamesini de bekletiyor.

Atamalara Sezer engeli

Hükümet ile Çankaya Köşkü arasında bürokrat atamaları konusunda sıkıntı yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Mali Suçlar Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanı Nejat Coşkun'un yerine Genç Osman Yarışlı, Maliye Bakanlığı Gelirler Genel Müdürlüğü görevine de Akif Hamzaçebi'nin yerine Osman Arıoğlu'nun atanmalarına ilişkin kararnameleri geri çevirdi. Sezer, bu kararnamelerin dışında Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı görevine getirilen ve çalışmalarına başlayan Mustafa Çetin'in atama kararnamesini de bekletiyor. Gümüşhane Valisi iken geçirdiği soruşturma sonucu merkeze çekilen Mustafa Çetin hakkında Başbakanlık Takip Kurulu tarafından hazırlanmış raporlar bulunduğu iddia ediliyor.

Öte yandan, hükümet, Başbakanlık bürokrasisinde köklü değişikliğe hazırlanıyor. Müstaşar yardımcıları ile bir toplantı yapan Başbakanlık Müsteşarı Fikret Üçcan, müsteşar yardımcılarına teşekkür ederek bundan sonra kendi ekipleriyle çalışacaklarını bildirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön