HABER

Avdancık cinayeti zanlısı hakim önünde

BURSA (İHA) - Bursa'nın Avdancık Köyü'nde ormanlık alanda 8 ay önce tekstilci Özkan Kapsan'ı öldürdükten sonra sekreteri M.M.'ye tecavüz ettiği ve ormanda dolaşan Mehmet Kasutoğlu'nun cep telefonu ile 15 YTL'sini gasp ettiği iddia edilen şahsın yargılanmasına başlandı.

Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "adam öldürme, yağma ve tecavüz" suçlarından hakim karşısına çıkan 2 çocuk babası Yunus Kontaş, hakkındaki iddiaları kabul etmeyerek, kendisine komplo düzenlendiğini öne sürdü. Olay tarihinde Gebze'de bulunduğunu söyleyen Kontaş, "Olaylarla ilgili hiçbir alakam yoktur. Olayların olduğu tarihte ben Gölcük'te ganyan bayiindeydim. Şahitlerim de var. Suçsuzum" dedi.

Çanakkale'de senet tahsilatı olayına karıştığı için pişmanlık duyup jandarmaya teslim olduğu sırada polisin kendisine bu suçları yüklediğini iddia eden Kontaş, "Bu olaydan sonra ben polisle işbirliği yaptım, senet çetesi çökertildi. Ardından kendim gidip Kaynarca Jandarma Karakolu'na teslim oldum. Ben Bursa'yı bilmem. Bu olaylarla ilgili en ufak bir delil bulursanız vereceğiniz her cezaya razıyım" diye konuştu.

Öldürülen tekstilci Özkan Kapsan'ın babası Tahsin Kaplan ise, oğlunun olay günü 2 bin YTL para, kredi kartı, banka çekleriyle birlikte işyerinden ayrıldığını söyleyerek, "Kendisinden 2 gün haber alınamadı. Bir süre sonra yanan arabası, ardından da cesedi bulundu. Oğlumun kredi kartlarından öldürüldükten sonra 10 bin YTL para çekilmiş. Biz bu parayı faiziyle geri ödedik. Firari olan diğer sanığın da yakalanarak cezalandırılmasını istiyorum" dedi.

Duruşmada hazır bulunan diğer müşteki Mehmet Kasutoğlu ise, ormanda dolaştığı sırada biri maskeli 2 kişiyle karşılaştığını anlatarak, sanık Yunus Kontaş'ı mahkemede teşhis etti. Kendisinin darp edilip, 15 YTL parası, arabasının anahtarı ve arabasının ruhsatı ile cep telefonunun alındığını söyleyen Kasutoğlu, "Beni bağlayarak otomobillerinin bagajına koydular. Ardından otomobil içinde bir süre bekledikten sonra hareket ettiler. Bir süre sonra beni araçtan attılar. Ormanlık alanda 15 dakika yürüyüp, gözlerimi ağaçlara sürttürerek açtım. Yoldan geçen bir vatandaşı durdurarak, ağzımı ve ellerimi çözdürdüm. Ardından jandarmaya haber verdim. Sanıklardan davacıyım" şeklinde konuştu.

Tekstilcinin öldürülmesinin tek canlı şahidi olan ve sanıkların tecavüz ettiği ileri sürülen M.M.'nin katılmadığı duruşma, şahitlerin dinlenmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler