Avukatı linçten polis kurtardı

Taklit ürünleri tespit etmeye çalışan avukat, esnafın saldırısına uğradı.

Antalya’nın Alanya İlçesi’nde taklit ürünleri tespit etmeye çalışan dünyaca ünlü 4 büyük firmanın avukatı 25 yaşındaki İlkay Deniz Duydal, yaklaşık 300 çarşı esnafının tepkisiyle karşılaştı.

Taklit ürün tespiti için girdiği bir çantacıda polis tarafından saldırı olasılığına karşı bekletilen İlkay Deniz Duydal, olay yerine çağrılan takviye ekiplerin gelmesinin ardından çıkıp kurtulabildi.

Burberry, Lacoste, Abercrombie ve Louis Vuitton markalarının avukatı İstanbul Barosu’na kayıtlı İlkay Deniz Duydal, bugün saat 16.00 sıralarında sahte ürün tespiti için Alanya’nın turistik işyerlerinin yer aldığı Müftüler Caddesi’ne polis eşliğinde baskın düzenledi. Daha önceden müşteri gibi davranarak alışveriş yapan ve sahte ürün satışı yapıldığını söylediği işyerine giren İlkay Deniz Duydal, işyeri sahibinin tepkisiyle karşılaştı. Avukatla işyeri sahibi arasında başlayan tartışma, çarşı esnafını da harekete geçirdi. Yaklaşık 300 çarşı esnafı işyeri önünde toplanarak avukat Duydal’a tepki gösterdi.

POLİS KAÇIRDI

Bunun üzerine polis olay yerine takviye ekip çağırdı. Polisin ’Dağılın’ uyarısına rağmen kalabalık dağılmayınca Çevik Kuvvet tarafından işyeri önüne koridor oluşturuldu.

Bazı işyeri sahipleri ise esnafı sakinleştirerek polise linç girişimi olmayacağı yönünde söz verdi. Avukat İlkay Deniz Duydal daha sonra güvenlik önlemlerinin ardından öfkeli esnafın arasından çıkarılarak Atatürk Caddesi’nde bekleyen Çevik Kuvvet minibüsüne bindirildi. Müftüler Caddesi’nden koşarak çıkarılan İlkay Deniz Duydal, öfkeli esnafın sözlü tepkisine maruz kaldı. Caddedeki çok sayıdaki turist ise olayı endişeyle izleyerek fotoğraf ve kameralarla görüntüledi.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
esnafın hepsi kürt hepsi hırsız soysuzz..daha ne beklenirki .onlar elektrik su vergi de vermezler zaten...hepsi lanetlenmiş..
ekmek parası o kızım ekmek senın mını etegınden ucuzdur
ekmek parası mı ? sen 10 liralık çantayı sahte marka ile 100 liraya vatandaşa sok ondan sonra ekmek parası peşinde koşuyoruz.Dolandırıcılıktır bu ne ekmek parası
Ekmek parası ha!
BENCE İŞİNİ TUZAK KURARAK YAPMIŞ OLMASI NEDENİYLE KIZGINLIK YARATMIŞ. ESNAF 'MÜŞTERİ' OLARAK DÜŞÜNÜRKEN KARŞISINDA 'GÖRÜNDÜĞÜNÜN AKSİ' GERÇEĞİYLE KARŞILAŞMIŞ VE ELBETTE ETİK DEĞİL. DENETİM YAPILACAKSA ESNAF ALDATILARAK DEĞİL, DOĞRUDAN TESPİT YAPILABİLİRDİ.
Akdeniz ve ege bölgesinde taklit ürün satmayan bir adet dükkan bulsunlar madalya takarım. bunda da şaşacak bir şey yok zaten gelen turistte taklit ürün almaya geliyor.avukat hanım arı kovanına çomak sokmuş...bunun hırsızlıkla ,soysuzluk la alakası yok dünyanın her yerinde özellikle turistlik yörelerde böyle şeylere göz yumulur ..yoksa senelik 25000-30000 euro kiralar nasıl ödenir. markası adı sanı olmayan ürünü kim alır.
Diğer Haberler