KADIN

Ay Burçları

Öncelikle Ay, bir doğum haritasında kendimizi en çok güvende hissetmek istediğimiz alan ve konuların simgesidir. Bu çok önemli. Güneş burcumuzun niteliklerini, özelliklerini dış dünyaya olumlu manada yansıtabilmemizde Ay son derece kıymetli bir belirteçtir.

Ay Burçları

Öncelikle Ay, bir doğum haritasında kendimizi en çok güvende hissetmek istediğimiz alan ve konuların simgesidir. Bu çok önemli. Güneş burcumuzun niteliklerini, özelliklerini dış dünyaya olumlu manada yansıtabilmemizde Ay son derece kıymetli bir belirteçtir. Gerek Güneş gerek yükselen ve gerekse Ay, bir doğum haritasının üçlü sacayağını oluşturur. Bu üçlü bizim kimlik özelliklerimizin temelinin ne denli güçlü-güçsüz olduğunun da işaretidir. Ay, bir çoğunuzun bildiği gibi duygularımızın mayasıdır, özüdür, kuvvetidir. Ay, feminen yönümüzün işaretçisi olarak kadında doğum ve anneliği, erkekte ise nasıl bir anne tarafından yetiştirildiğini ve yaşamı boyunca kadınlara nasıl davranacağının simgesi olarak da önem taşır.

Ay konumu güçlü olan bir erkek, kadınına sahip çıkar, onu korur ve kollar. Ay konumu güçlü bir kadın annelik duygusu içinde tüm canlıları korur, besler ve büyütür. Sözgelimi Ay burcu Aslan olan erkek, kendine güvenli, ışıltılı cazibeli kadınlardan hoşlanır. Ay burcu Oğlak olan erkek ise, kendinden yaşça veya ruh olarak deneyim sahibi kadınları arzular. Ay burcu İkizler olan bir kadın konuşarak duygularını ifade ederken, Ay burcu yengeç olan kadın ailesini ve evini her türlü dış etkenden koruma içgüdüsüne sahiptir. Ay huzur duygumuz demiştik. Eğer Ay, doğum haritanızda zorlu etkiler altında ise, kişi kendini güvende hissetmekte zorlanabilir.
 
Doğum haritamızda Güneşin bulunduğu nokta bilinçli olarak dışa yansıttığımız özellikleri simgelerken, Ay, içgüdüsel tepkilerimizin işaretidir. Yani otomatik olarak kendiliğinde oluşan davranışların bütünlüğüdür. Ancak denetlenmesi kolay olmayabilir. İşin ilginç yanı da, Ay burcumuzun temsil ettiği nitelikleri kullanmamız son derece kolaydır. Sözgelimi Ay burcu Koç olanların haksızlık karşısında sinirlenmeleri ve olaya tepki göstermeleri veya Ay-Başak olanın mükemmelliğe olan düşkünlükleri gibi.
 

Buradan da anlaşıldığı üzere Ay, iç dünyamız, duygusal yaşamımız, bilinçaltımızdakiler üzerinde etkilidir. Ay, günlük yaşamımız üzerinde söz hakkı yüksek olan bir enerjidir. Ay zodyakta hangi burçta ilerliyorsa o burcun nitelikleri ve işaret ettikleri gün boyunca bizleri tesir altına alır. Ay Yengeç burcunda ilerlerken koruma duygumuz güçlenir, Ay Akrep burcunda ilerlediği günlerde mahremiyetimiz önemli hale gelir. Ay subjektif yönümüzün simgesidir. Yani durumları kendi bakış açımızla değerlendirmemizi sağlar. Algılama Ayın mayasında vardır. Etrafımızdaki kişi, durum ve olaylardan etkilenmemizi sağlayan kuvvettir. Ancak bu etkilenme hassasiyet, duyarlılık, alınganlık gibi ruhsal tepkiler göstermemize neden olabilir. İşte bu yüzdendir ki, mantık devre dışı kalabilir.
 
Yapılan araştırmalar, kadınlardaki hormonal değişimleri Ayın etkilediğini göstermektedir. Ayrıca aynı etki stres, ve sağlığımız üzerinde de tesirlidir. Öte yandan yapılan bazı çalışmalar, "Aybaşı periyodlarında oluşan gebelik olaylarının nedeninin, raslantısal olarak Ay Dönemleri ile karşılaştığını göstermektedir. Bir kadın bir ayın içersinde iki kez gebelik dönemi yaşayabilir ve bunu bilirse avantaj veya sakınmak için kullanabilir.

Bir gezegeninin içinde yer aldığı burç, o burcun doğasına uygun deneyimleri bir yaşam boyunca öğrenmemiz, idrak etmemiz anlamındadır. İçinde yer aldığı Zodyak evi ise, o deneyimin gerçekleştiği alanın göstergesidir. Ay 10.evde bulunuyorsa içgüdüsel olarak kariyer hayatımızı önemser ve kendimizi güvende hissetmek isteriz. Ay doğum haritamızda 5. evde ise çocuklar, aşk, yaratıcı ifademiz değer taşır. Doğum haritasında Ay ve Merkür üçgeni olan kişi çok süratle çalışan bir zihne sahip olduğu için çok çabuk kararlar alabilir. Bu görünüm diğer insanlarla iletişimde aklını başarı ile kullanmasını ve mantıklı olmasını sağlar. Ay ile Neptün arasındaki kare görünüm insanın kendi kendini kandırmasına hem de başkaları tarafından kandırılmasına yol açabilir.
 
Ay, eskinin, anıların kısaca geçmişin işareti olarak da önem taşır. Çocukluğumuzda nasıl bir evde büyüdük. Annemiz, babamızla ilişkimiz nasıldı, bugüne kadar neler yaşadık, ne gibi deneyimlerden geçtik ve bu deneyimler ruhumuzda ne gibi izler bıraktı. Bütün bunları Ay burcumuz vasıtasıyla anlamamız ve ifadelendirmemiz mümkündür. Bilirsiniz insanlar alışkanlıklarına düşkündür. Doğal olarak hatırlamak istemediklerimizi bilinçaltımıza atar ve yok sayabiliriz. Bu yüzden de Ay burcumuzun özelliklerinin çoğundan habersiz olabiliriz. Yaşanılan bir an, bir olay veya bir durum o birikenlerin su yüzüne çıkmasına ve bizim de anlamadığımız tepkiler göstermemize neden olabilir. Ay burcumuz, içinde yer aldığı ev ve görünümler hangi konularda ne gibi eksiklerimiz olduğunu anlamamızı sağlar. İşte bu eksiklerimizi belirlediğimizde kendimizi ruhsal açıdan olgunlaştırmamız, bu gerçeklerle yüzleşerek doğru bir içsel güvence sağlamamız mümkündür. Ay doğum haritamızda güçlü bir Venüs ile temas halindeyse, sevgi ve ilişki kurma özelliklerimiz ön plandadır. Ay Mars ile zorlayıcı görünüm oluştursa, kavgaya, kendimizi savunmaya hazırız demektir. Ay Neptünle temas halindeyse hislerimizi şiirsel olarak ifade edebiliriz.
 
Ay 2,5 günde bir zodyakta burç değiştirir. Geçiş yaptığı burcun nitelikleri doğrultusunda ruhsal tepkilerimiz belirlenir ve günlük yaşamımızda hangi konuların ön plana geçeceği anlaşılmış olur. Şimdi beraberce Ay geçişlerinin etkilerinden söz edelim ve ardından Ay burçlarının astrolojik etkilerini ele alalım. 

AY TRANSİT ETKİLERİ

Ay Koç burcu geçiş günlerinde, canlı, talepkar, cesur ve aceleci bir enerjiyle güne adım atarız. Güçlü duygularımız ve spontan tepkilerimiz vadır. İçimiz kıpır kıpırdır. Hep hareket halinde olmaktan hoşlanırız ve kendimizi son derece dinamik ve genç hissederiz. Açık fikirli, yeni olan, ilham veren ve çoşku dolu herşeye karşı istekliyizdir. Bunun yanı sıra sabırsız, eleştiriye karşı tahammülsüz ve biraz da mağrur davranışlarda da bulunabiliriz. Her istediğimizin o anda olmasını talep edebiliriz. Bu nedenle daha yumuşak ve nazik olmaya çalışmamız gerekir. Spontan tepkilerimizi de gerektiği yerde frenlemeyi bilmeliyiz. Bu geçiş özellikle ateş grubu koç, aslan ve yaylar ile hava grubu terazi, ikizler ve kovalar için etkili günler anlamı taşır.
Ay Boğa burcu geçiş günlerinde, duygusal konulardaki ciddiyetimiz ve sakinliğimiz ön plandadır. Ay bu burçta yücelir ve olumlu gücünü ortaya koyar. Duygular burada dingin ve kendinden emindir. Aşırı tepkiler verilmez. Her şeyin tadına varmak ve zevkini çıkarmak isteriz. Yumuşak huylu, sabırlı ve barışcıl davranışlar sergileriz. Tembel, rahatımıza düşkün aynı zamanda kibirli ve talepkar olmamız da mümkündür. Ay Boğa burcu geçişlerinde dayanıklılık enerjimiz yükselir. Her şeyin sağlam ve uzun vadeli olmasına dikkat ederiz. Güvence duygumuzun yoğunluğu bizi diğer insanlara karşı kimi zaman sıkıcı hale getirse de bundan ödün vermek istemeyiz. Maddi ve manevi değerlerimize bu geçiş günlerinde fazlasıyla önem veririz. Ay boğa burcunda ilerlediği günlerde başta Toprak grubu boğa, başak ve oğlaklar olmak üzere, Su grubu yengeç akrep ve balıklar kendilerini zinde hissederler. Ateş grubu yay, koç ve aslanlar ile hava grubu ikizler, terazi ve kovalar ise agresif davranabilirler.

Ay İkizler burcu günlerinde kıpır kıpır, ateşli, zeki, meraklıyızdır. Çevremizdeki her şeyi merak eder, yakından ilgilenme gereği duyarız. Konuşmayı, okumayı, bilgilenmeyi isteriz. Haberleşme trafiğimiz artar, kendimizi rahatlıkla ifade edebildiğimizi fark ederiz. Fikir alışverişinde bulunmayı ve tartışmayı severiz ve aklımızı ortaya koyarız. Mantığımız ön planda olduğu bugünlerde duygularımızı analiz eder, sorgular mümkün olduğunca düzeltmeye çalışırız. İyice analiz etmeden ve düşünmeden herhangi bir konuda yeni bir karar almamamız böyle günlerde son derece önemlidir. Birden fazla konuya ilgi duyduğumuz Ay İkizler burcu seyir günlerinde dağılmamak için işlerimizi dikkatli ve ajandamıza uygun bir şekilde yapmamız en doğrusudur. Hava grubu burçlar ikizler,terazi ve kovalar ile ateş grubu aslan, koç ve yaylar için Ay İkizler burcu geçiş günleri son derece olumludur.
 
Ay-Yengeç burcunda ilerlediği günlerde temel ihtiyacımız, kendi iç dünyamızla temasa geçerek, kendi duygusal ihtiyaçlarımızın farkına vararak onları doyurmak, duygusal reaksiyonlarımızı fark ederek bunları kendi iç dünyamıza giden ipuçları olarak kullanabilmek, böylece güvenli bir duygusal yapı oluşturmaktır. Bunu yapmadığımız takdirde ailemizden yada bağımlılıklarımızdan kolay kopamayız. Ay yengeç burcunda ilerlerken duygusal iletişimimiz güçlü, anlayışlı, değişken, yansıtıcı, konuşkan, hayal gücümüz kuvvetlidir. Ancak kimilerimiz böyle günlerde doğum haritasındaki etkiler nedeniyle, mantıksız, içine kapalı, yüzeysel duygular içinde tepkisel davranabilirler. Sezgilerimiz böyle günlerde oldukça yüksektir. Algılama gücümüz yoğundur. Sahiplenme, korunma ve beslenme ihtiyaçlarımız baş planda yer alır. Başta Su grubu yengeç, akrep ve balıklar ile toprak grubu oğlak, boğa ve başaklar bu geçiş günlerinde olumlu yönde etkilenirler.
 
Ay-Aslan burcu seyir günlerinde, cömert ve neşeliyizdir. Aslanın yaratıcı ve kendini ifade edici enerjisi başta ateş grubu aslan, koç ve yaylar ile hava grubu terazi, ikizler ve kovaların günü gayet olumlu geçireceklerinin işaretidir. İnsanları değerlendirmekte ve yargılamakta sağlam içgüdülere sahip oluruz. Entellektüel olarak uyanık ve çevik ve de uyum sağlamakta zorluk çekmeyiz. Kendimizi ifade tarzımız canlı ve görsel olarak gayet yüksektir. Hafızamız da bir o kadar güçlü sağlıklı sağduyumuzla olayları sakin bir şekilde analiz edebiliriz. Aşk hayatımız, erotizm duygumuz bu geçiş günlerinde fazlasıyla önemli hale gelir. Çocuklarımızla ilişkimize özellikle dikkat ederiz. Doğurganlık arzumuz yoğundur. Güzelleşmek, dış dünyada ilgi uyandırmak arzusu duyarız. Aşk kendimizi ifade etmemizde en önemli olgu haline gelir. Sanatçı yönümüz ve yeteneklerimiz, oyunculuk gücümüz artar.
 
Ay-Başak burcu günlerinde temel ihtiyacımız kendi duygusal ihtiyaçlarımız ve reaksiyonlarımızı analiz ederek kendimizi kusursuzlaştırmaya çalışmak, içinde rahat hissedeceğimiz esnek bir bir düzen geliştirmek, hayata katkıda bulunacağımız, başkalarının da yararlanacağı bir alanda ustalık geliştirmektir. Böyle günlerde mükemmelliyetçi, eleştirel, mantıklı hareket etme özelliklerimizi daha çok vurgularız. Başta toprak grubu boğa, başak ve oğlaklar ile su grubu yengeç, akrep ve balıklar için bu geçiş günleri daima etkileyici ve olumludur. Balık burçları ilişkilerinde dengeyi korumalıdırlar. Çalışma hayatımızda yanımızdaki kişilere, duygusal dünyamızda ilişki içinde olduğumuz kişilere karşı eleştirel davranışlar sergileyebiliriz. Görev duygumuz yüksek olacağından fazlasıyla çalışma isteğimiz vardır. Sağlığımızı da düşünerek dikkatli davranmamız gerekir. Hizmet etme isteğimizin yüksekliği de bizi yorabilir.
 

Ay-Terazi burcu geçiş günlerinde, ciddi ilişkiler, ortaklı(iş-özel) ve evliliğimizle alakalı konular gündemimizi teşkil eder. Duygusal güvence isteğimiz huzur, barış ve denge isteğimizle birebir alakalıdır. Partnerimize ve birlikte çalıştığımız ortaklarımızla alakadar oluruz. Temel ihtiyacımız, paylaşmak, eşitlik, vermek ve almak, dengeyi sağlamayı öğrenmek konularında olmalıdır. Çevremizdeki insanlara karşı bütünleşmek, ruhsal ve fiziksel alışverişlerde bulunmak isteğimiz de yoğun olacağından olumlu bir gün geçirebiliriz. Hava grubu terazi, ikizler ve kovalar ile ateş grubu koç, aslan ve yaylar bu enerjiden olumlu yönde istifade ederken, Su grubu yengeç, akrep ve balıklar hassasiyetlerini dengede tutmalıdırlar.
 
Ay-Akrep burcu geçiş günlerinde temel ihtiyacımız, kendi derinliklerimizi araştırmak, duygu fırtınalarımızın kaynağına inmek ve onları dönüştürmeye çalışmaktır. Kaybetme korkusu ile her şeyi denetlemekten vazgeçmediğimiz sürece iç dünyamızla bağlantıyı koparmamız böyle günlerde zor olur. Bugün tabuları yıkmak, yasak, gizli herşeyi keşfetmek ve ruhumuzun karanlıktaki derinliklerini araştırmak için içgüdüsel bir istek duyarız. Bu enerji özellikle akrep, yengeç, balık, oğlak, başak, kişilerinde olumlu tesir yaratırken, Boğa burcu mensuplarının ilişki bakımından dikkatli olmaları gereken zamanı işaret eder. Aslan ve kova burç mensupları böyle günlerde gerginlik duyabilirler.
 
Ay-yay burcu geçiş günlerinde, iyimser, özgür, aktif, derinlemesine düşünme, araştırma, inceleme gücümüz ön plandadır. Keşif ve macera arzumuz yükselir. Her şey iyi olacak görüşü üzerimizde hakimdir ve inancımız en büyük desteğimiz, rehberimizdir. Yabancı dil öğrenmek, yeni insanlarla tanışmak, kendimizi ifade etmek, eğitim hayatımıza önem vermek yine bu geçiş günlerinde baş plandadır ve gayet olumlu bir şekilde ilerlememizi sağlar. Kendimizi neşeli ve canlı hissederiz. Ancak Ay-yay burcu geçiş günlerinde hiçbir şeyi fazla abartmamalı kontrolü elimizden bırakmamalıyız. Oluşan enerjiyi, öğrenme ve keşif alanında kullanabilir, uzun zamandır aksattığımız işlerimizi tamamlama yönünde yararlanabiliriz. Kararsızlık veya değişkenlik göstermemeye de dikkat etmeliyiz. Bu enerji başta Yay, Aslan, Koç, Kova, Teraziler için olumlu gün anlamı taşırken. İkizler burç mensuplarının partner ve iş ortaklarına karşı dengeli davranmaları şarttır. Balık, Başaklar abartılı tepkiler vermeye müsaittirler.
 
Ay-Oğlak burcu seyir günlerinde, duygularımız dinginleşir ve kendimizi fazlasıyla ciddi hissetmeye başlarız. Sorumluluk duygumuz yüksektir. İş hayatımız, kariyer konularımız önem arzeder. Duygularımızın kökünde sağlamlık, dayanıklılık, sabır, dayanma gücü fazlasıyla etkili hale gelir. Yükümlülüğümüz altında olan kişi ve durumlara karşı umursamaz davranmamız mümkün değildir ve davranılmaması da gerekir. İşlerimizi sağlam ve tutarlı bir şekilde yerine getirdiğimiz gibi, köklendirme arzumuz da o kadar önem taşır. Bu geçiş başta Oğlaklar olmak üzere Boğa, Balık, Başak, Akrepler için gün boyunca olumlu bir enerji sağlarken, Yengeçlerin özellikle ilişki konularında dengeli ve istikrarlı davranmalarını gerektirir. Koç, Aslan, Terazi ve Yaylar kendilerini ifade etme konusunda üzerlerinde baskı hissedebilirler.
 
Ay-Kova burcu seyir günlerinde orijinal, yaratıcı ve kendimize yeterli halimizle, kimseye ihtiyacımız yokmuş havasına girişimiz çevremizdeki insanlarla aramızda sorunlara yol açabilir. Fazla yakınlık bizi sıkabilir, sadece kendi özgür irademizle hareket etmek isteyebilir, ilgi odağı olmaktan ve baskı altında tutulmaktan sıkılabiliriz. Yüksek düzlemlerde uçmak ister ve bu dünyayla haşır neşir olmak istemeyebiliriz. Deneyimlemeyi sever tek bir olguya bağlı kalmaktan çekinebiliriz. Özellikle bu geçiş günlerinde sürprizlere açık olmak gerekir. Çünkü Uranüs denetimindeki Ay günlerinde ruhsal açıdan dalgalanmalar yaşanabilir. Ay bu burçta ilerlerken arkadaşlık olgusu ön plandadır. Hümanist duygularla insanları kucaklama arzumuz büyür. Yeni arkadaşlıklar kurduğumuz gibi, gruplar içindeki faaliyetlerimiz de önem taşır. Bu enerji başta Kovalar olmak üzere, Koç, İkizler, Terazi, Yay burç mensupları için hızlı ve aktif bir günün işaretidir. Aslanlar ilişkilerinde dikkatli olmak durumundadır. Boğa, Akrepler duygusal açıdan zorlanabilirler.
 
Ay-Balık burcu günlerinde nazik, yumuşak, koruyucu ve hoşgörülü, çok hassas oluruz. Empati duygumuz yüksek, başkalarının dünyasında olan ve bitenleri sezme gücümüz ön plandadır. Kendimizden ziyade başkalarını önemsediğimiz böyle günlerde şefkat olgusu her işin başında yer alır. Bencillikten uzak bir tutumla hep karşımızdaki insanları önemseriz hem de dünyaya pembe gözlüklerle bakmaktan yanayızdır. Cana yakın, gönül yapıcı, yardımsever halimiz dikkat çeker. Düş dünyamız öylesine pembedir ki, görünenlerden ziyade görmek istediklerimize daha fazla önem veririz. Anaç ve kadınsı olan her şeye derin bir saygı duyar, yüksek ideallerimiz ve inançlarımız konusunda şevk ve heyacanlı davranırız. Bu geçiş günlerinde başta Balıklar, Boğalar, Oğlaklar, Yengeçler, Akrepler kendilerini rahatlamış hissederken, Başaklar ilişkilerinde dikkatli olmalı, dengeli paylaşıma önem vermelidirler. Bu etki süresince asla abartıya kaçmadan detayları göz ardı etmeden gerçeklerin dışına çıkmadan davranırsak bence en iyisini yapmış oluruz.

AY BURCUMUZ VE YANSIMALARI

Şimdi ele alacağımız konu, Ayın burçlar üzerindeki tesiridir. Doğum haritanızdaki Ay konumunu isterseniz mail yoluyla astrologunuz@mynet.com üzerinden bana sorabilirsiniz. Haritanızdaki Ay hangi burçta ise, aşağıda o burç hakkında yazılanları okuyarak, duygularınız ve ruhsal hayatınızla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak unutmayınız ki, doğum haritanızdaki Ayın içinde yer aldığı burç, ev ve açıları son derece önemlidir. Uzman kişilerce incelenerek sizin Ay burcunuzu nasıl ifade edeceğiniz net olarak tespit edilir.
 

Ay burcu Koç olanlar:

Kendilerinden oldukça emin, aktif kişilerdir.
İlişkilerinde güdüsel tavırları ön plandadır.
Eğer bir şey umduğu gibi gitmiyorsa veya hoşlanmadıkları sonuçlarla karşılaşma riskleri varsa, bu duruma susmaları mümkün değildir.
Tepkilerini koyarak duygularını belli etmek isterler.
Kararsızlık onların kitabında yoktur. Ne istiyorlarsa bunu açık ve net bir dille ifade ederler.
Sabır olgusu bu kişilerde pek güçlü değildir. Kafalarına koydukları her şeyi elde etmekten hoşlanırlar. Kimi zaman gerginlikleri nedeniyle başkaları tarafından tahammülsüz biri olarak görülebilirler. Kalplerinde kötülük olmayan bu kişiler, herkesin kendisi gibi düşündüğünü sanabilirler. Bunun aksiyle karşılaştıklarında tepki gösterebilirler.
Kendi ihtiyaçları onlar için son derece önemlidir. Eleştirilmekten hiç hoşlanmazlar.
Bir şeye karşı istekleri söndüğünde ondan kolayca vazgeçerler.
Sık boğaz edilmekten hiç hoşlanmazlar. Yapana da kızabilirler.
Avcı olmayı isterler. O yüzden de kolay kolay kimseye bağlanmazlar.

Ay burcu Boğa olanlar:

Sağlamlık ve kalıcılık Ay burcu Boğa olan kişiler açısından son derece önemlidir.
Lüks ve konfor duyguları, damak lezzetleri fazlasıyla belirgindir.
Bulundukları ortamı güzelleştirmekten zevk alırlar.
Özellikle bu Ay burcu kişilerde evlerini süsleme, objeler kullanma gayet kıymetlidir.
Maddi ve manevi değerleri son derece önemlidir.
Sevdikleri ve kendilerine güven veren kişiler onlar için son derece önemlidir.
Keyiflerine fazlasıyla düşkündürler.
Biriktirici ve tutumludurlar.
Alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmezler.
İstikrarlıdırlar.
Fiziksel yakınlığa çok önem verirler.
Bir konuda karar verdiklerinde kolay kolay vazgeçmezler.
Kıymetli şeylere sahip olmaktan zevk duyarlar.
Duygularını ve tepkilerini kolay kolay öne sürmezler.
Beklemesini bilirler. Sabırlıdırlar.
Hoşlanmadıkları bir konu olduğunda istiflerini bile bozmazlar.

Ay burcu İkizler olanlar:

Düşüncelerini diğer insanlara ifade etmekten hoşlanırlar.
Düşünerek tepki gösterirler.
Mantıklarıyla duygularını dizginleyebilirler.
Çabuk kavrarlar, çabuk sıkılırlar.
Çelişkili bakış açıları vardır.
Duruma ve ortama kolayca adapte olurlar.
Her konuda söyleyecek bir söz mutlaka bulurlar.
Eğitim hayatına önem verirler.
Başkalarının yaşamlarıyla yakından ilgilenirler.
Olayları ve insanları kendi istedikleri şekilde yönlendirebilirler.
Sağduyuları yüksektir.
Tahmin yetenekleri olağanüstüdür.
Sorgulamayı, bir şeyin nedenini çabucak öğrenmeyi başarabilirler.
Dinlemekten ziyade konuşmayı tercih ederler.

Ay burcu Yengeç olanlar:

Sahiplenme, koruma ve kollama dürtüleri oldukça yoğundur.
Anaçtırlar, şefkatlidirler.
Sezgileri oldukça yüksektir. Bir olayın perde arkasını hisleriyle anlayabilirler.
Ailelerine aşırı düşkündürler.
Kırılgan ve hassas tepkilerde bulunmaya açıktırlar.
Endişelidirler.
Kolayca güven duymakta zorlanırlar.
Başkalarının duygularını kolayca algılama güçleri vardır.
Evlerinden güven duydukları yerlerden kolay kolay uzaklaşamazlar.
Karar vermekte zorlanabilirler.
Kendilerini savunma ihtiyacı duyabilirler.
Duyarlıdırlar ve duygusal yönden daima güvence ararlar.
Utangaç ve hassastırlar. O yüzden çabucak bir yere, bir kişiye bağlanamazlar.
Ruhsal yaşamları fazlasıyla zengindir.
Düşleri ve fantezileri yoğundur.

Ay burcu Aslan olanlar

Hayatın güzelliklerinin tadını çıkarmayı severler.
Dikkatleri üzerlerine toplamaktan zevk duyarlar.
Son derece hevesli ve oldukça bonkör kişilerdir.
Canlı, ateşli, sanatçı ruhlu, özgür ancak sevdiklerine düşkün kişilerdir.
Kimseye taviz vermekten hoşlanmazlar.
Gururlu yapıları nedeniyle kimseden bir şey beklemez, kimseye de boyun eğmezler.
Işıltılı, cazibeli ve çekicidirler.
Neşeleri, özgüvenleri girdikleri ortamda kolayca dikkat çekmelerini sağlar.
Aşk oyunlarını, erotizmi, kendilerini güçlü bir şekilde ifade etmeyi severler.
Canları sıkıldığında veya birileri onları kızdırdığında sert tepkide bulunabilirler.
Prestije özel önem verir, bulundukları ortamda hakim kişi olmayı isteyebilirler.
Kaliteli yaşama önem verdikleri için sıradan olanla yetinmezler.
Eleştirilmekten hoşlanmaz, karşılarındaki haklı dahi olsa bunu kabul etmezler.

Ay burcu Başak olanlar

Prensip sahibi kişilerdir. Bir şeyi sonunda öğrenmek yerine başından bilmeyi tercih ederler.
Mantıklı hareket ederler.
Kendilerini iyi hissetmek için duygularından ziyade gerçeklerin ışığı altında ilerlemeyi tercih ederler.
Birilerine yararlı olduklarında veya bulundukları ortamda kendini güvende hissettiklerinde mutlu olurlar.
Yaşama karşı direnç göstermeleri için, başarılı olmaları ve kendilerini iyi hissetmeleri gerektiğini düşünürler.
Her bir detayın üzerinde mantıklı bir şekilde durarak yaş tahtaya ayak basmamaya gayret gösterirler.
Herkesin kendileri gibi, yanlışlarını ve eksiklerini gözden geçirerek düzeltmeleri gerektiğini düşünürler.
Hijyen ve güvenlik arzuları nedeniyle herkesle kolay kolay cinsel ilişki yaşamazlar.
Kurallara uyma takıntıları vardır. Bu yüzden de herkesten çok daha fazla çalışabilirler.
Kaliteli, temiz ve özenli giyinmeye meraklıdırlar.
Gereksiz muhabbetlerden hoşlanmazlar.

Ay burcu Terazi olanlar

İlişki kurmak, insanlarla nazik ve uyumlu bir şekilde anlaşmaya çalışmak onlar için önemlidir.
Bulundukları ortamı germezler, geren kişilerden de hiç mi hiç hazetmezler.
Kaliteli yaşama önem verirler, lüks ve konfordan hoşlanırlar.
İnsanlardan kolayca etkilenirler önceden tahmin edemeyeceğiniz davranışlar gösterebilirler.
Ağızlarını bozmazlar ama karşısındakini bir iki sözle mat etmeyi bilirler.
Bir haksızlık karşısında yargı güçleri gayet olumludur. Tarafsız bir şekilde düşünebilirler.
Kendilerini hoşa gidecek şekilde sunabilirler.
Sevildikleri ve istenildikleri zaman çok daha mutlu ve başarılı olabilirler.
Rahatlarını bozan kişilerden hoşlanmaz, o an ne yapmak istiyorlarsa bundan taviz vermezler.
Güzel ve çekici bulunmaktan, karşı cins tarafından beğenilmekten ömürleri boyunca hoşlanırlar.
Yaşlanmaktan korktukları için bakımlarına özel önem verirler.

Ay burcu Akrep olanlar

Bir kişiye baktıklarında, bir olayı dinlediklerinde veya herhangi bir durumu hissetmekte üstün yeteneklere sahiptirler.
Yasak, gizli ve merak uyandıran her şey ilgi alanları içindedir.
İnsanları kontrol etmeyi severler çünkü onlar için şüphe duygusu uyandıran her şey önem taşır.
Sezgileri sayesinde insanlardan korunabilirler.
Hisleri çok gelişmiş olan Akrepler, kimsenin değil, kendilerinin ne düşündüğüne önem verirler.
Duyguları oldukça derindir, sahiplenme arzuları gayet güçlüdür.
Sevdiklerinden kolay kolay kopamaz, bir kez sevdiklerinde ömür boyu unutmazlar.
Güç ve kontrol arzuları öylesine yoğundur ki, bunu elde etmek için var güçleriyle mücadele edebilirler.
Sinirlendiklerinde sözleri bir kılıç kadar keskindir.
Kendilerine yapılanı asla unutmaz, gerekirse yıllarca pusuda bekleyerek intikamlarını alabilirler.
Zirveye ulaşmak için ne gerekirse yapabilirler.
Ruhsal derinliklerinde kaybetme korkusu yoğun kişilerdir. Bu yüzden güç sahibi olmayı isterler.

Ay burcu Yay olanlar

Küçük düşmekten, başkaları tarafından başarısız bulunmaktan korkarlar.
Eleştiriye gelemedikleri gibi, bunu yapan kişiyle aralarına mesafe koyabilirler. Ancak kinleri uzun sürmez. Çabucak affedebilirler.
Sorumluluk almaktan hoşlanmaz, ancak bunu istiyorlarsa kalelerini sonuna kadar koruyabilirler.
Duyguları inişli ve çıkışlıdır. Beş dakika önce ağlarken beş dakika sonra katıla katıla gülebilirler.
İçgüdüsel bir şekilde keşfetmekten hoşlanırlar, düş kırıklığına uğramaktan hiç hazetmezler.
Yeni yerler görmek, insanlar tanımaktan zevk alırlar.
Spontan olarak her işe karışır, fikirlerini beyan etmek isteyebilirler.
Sabırsız, hevesi çabuk sönen kişilerdir.
İçlerinden geleni konuşur bunda da pek bir sakınca görmezler.
Yarın ne olacağını düşünmeden sadece anı yaşamaktan zevk alırlar.
Fanatik şekilde bağlı oldukları inandıkları değerler vardır.
Sevgilerini abartılı bir şekilde ifade edebilir, gösterebilirler.
Odaklanma zorlukları yaşarlar çabucak dağılabilirler.

Ay burcu Oğlak olanlar

Mesleki konumu her şeyden daha önce gelen kişilerdir.
Toplumda başarılı bir yere gelmedikçe kendilerini güçsüz hissedebilirler.
Bulundukları ortamda mutlaka zirveye oynarlar.
Sorumluluk duyguları inanılmaz derece güçlüdür.
Başkalarına güvenmekte zorluk çekerler.
Yetersizlik duygularıyla başa çıkmakta zorlandıklarında karamsarlaşırlar.
Sevgilerini göstermekte zorlanırlar.
Zor görevlerin insanlarıdır ve elde etmek istedikleri için uzun yıllar sabırla çalışabilirler.
Karamsar düşünürler ancak dışarıdan olumlu bir etki geldiğinde mutlu olurlar. Ancak bunu da pek belli etmezler.
Sıkıntılarını yokmuş gibi havaları vardır. Çünkü güçsüz görünmekten korkarlar.
Kolay kolay kimseye itimat etmezler.
Her ortamda yöneten kişi olmayı isterler.
Fazla rahat davranan kişilerden hoşlanmazlar.
Uzun saatler boyu yılmadan çalışırlar. Çocuklarına karşı disiplinli bir ebeveyn olurlar.

Ay burcu Kova olanlar

Duygusal derinlikleri yoktur. Kolay kolay bir konu üzerinde uzun saatler boyu kafa yormazlar.
Kolayca tedirginlik duyarlar, kendilerini baskı altında hissettiklerinde anında uzaklaşırlar.
Eğer ulaşmak istedikleri sonuç yeterli değilse mevcut hallerinden memnun olmazlar.
Her şey bir yana dostları, faaliyetleri, özgürlükleri bir yanadır.
Her çeşit insanla kolayca kontak kurabilirler.
Günlük yaşamdaki zorunluluklara kendilerini uymak zorunda hissetmezler.
Bulundukları ortamda hemence arkadaşlık kurabilirler.
Özgürce hareket etmek isterler, kültürel sohbetlerden hoşlanırlar.
Her ortama kolaylıkla uyum sağlarlar.
Duygusal düşünmek yerine mantıklarını kullanmayı tercih ederler.
Sürekli aynı yerde durmaktan hoşlanmazlar.
Sıra dışı davranırlar, geleneksel düşünen kişilerle anlaşamazlar.
Bağımsızlıklarını kaybetmekten korkarlar, bu yüzden kolay kolay sorumluluk almazlar.
Hazır cevaptırlar ve çabucak öğrenirler.
Özel insanlar olduklarını düşünürler ve ona göre davranılmasını beklerler.
Yenilikler daima ilgilerini çeker. Çabucak sıkılırlar.

Ay burcu Balık olanlar

Bulundukları ortamda birisi üzgünse hemen yardımcı olmaya çalışırlar.
İlgi görmekten, korunulmaktan, sevilmekten müthiş derecede hoşlanırlar.
Çevrelerindeki kişilerin ruh hallerini çok önemserler.
Tatsızlıklardan kaçmak isterler ancak en çok tatsızlıkla karşılaşan da kendileridir.
Hassasiyet oldukça yüksektir. Rahat davranmayı bir türlü bilemezler.
Geçmişte yaşadıklarının etkisinden bir türlü kurtulamazlar.
Kim ne istiyor, ondan ne bekliyor diye düşünürler ve yerine getirmeye çalışırlar.
Bağımlılıklarına aşırı düşkündürler.
Karşılarındaki kişiye bir sınır çizmeyi bilemezler.
Kolayca kanarlar ve birilerinin kendisine kötülük yapacağını akıllarına bile getirmezler.
Alıngandırlar, sevilmedikleri hissettiklerinde hayata kolayca küserler.
Üzüldüklerinde kendilerini öylesine kötü hissederler ki, toparlanmaları için zaman geçmesi şarttır.
Gizemli güçleri vardır ve birisinin onu arayacağını ve ona ihtiyacı olduğunu hissederler.
Doğuştan özverilidirler. İlla birilerine yardımcı olmazlarsa rahat edemezler.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler