Ayakkabılarınız evdeki çözüm yoluyla bembeyaz olacak! Karbonat ve beyaz sirkeyi...

Beyaz ayakkabılar, hemen hemen herkesin sevdiği temel ayakkabıların bir parçasıdır. Ne yazık ki, çok kolay lekelendikleri için, onlara çok iyi baksanız bile, çoğumuz onları giymekten vazgeçiyoruz ancak onları beyazlatmak için farklı kolay ve etkili teknikler kullanmalıyız. Bu ipuçları sayesinde sadece kumaşı ilk aldığınızdaki gibi yeniden beyaz göstermekle kalmayacak, aynı zamanda çok fazla yıkayarak veya aşındırıcı ürünlerle ayakkabılara zarar vermekten kaçınacaksınız.

Ayakkabılarınız evdeki çözüm yoluyla bembeyaz olacak! Karbonat ve beyaz sirkeyi...

Size ayakkabılarınızı beyazlatmak için 7 farklı yöntem göstermek istiyoruz, böylece artık istediğiniz zaman giymekten korkmayacaksınız.

KARBONAT VE BEYAZ SİRKE

Bir kapta bir çorba kaşığı beyaz sirke, bir çorba kaşığı karbonat ve bir çorba kaşığı sıcak suyu karıştırarak başlayın. Bir fırça veya eski bir diş fırçası kullanarak spor ayakkabılara sürmeniz gereken bir tür macun elde edeceksiniz. Hem tabanı hem de kumaşı hafifçe fırçalayın. Macunu güneşte en az 3-4 saat beklettikten sonra fazla karbonat hamurunu ayakkabılardan çıkarın. Bu sadece ayakkabılarınızı etkili bir şekilde “ağartmak ”la kalmaz, aynı zamanda ayakkabıların içinde birikebilen bakterilerin ürettiği kötü kokulardan kurtulmak için de iyi bir çözümdür.

KABA TUZ VE SÜT

Beyaz ayakkabılar o sarımsı tonu aldığında, ilk rengini geri getirip getiremeyeceğimizi görmek için onları iyice temizleme zamanıdır. Büyük bir kapta sadece yarım bardak kaba tuzu 1 litre sütle karıştırmanız gerekecek.

Aradığınız etkiye sahip olması için bu beyazlatma karışımındaki sneakerları en az 3 saat ıslatmanız gerekmektedir. Bu sürenin sonunda, hala var olan lekeleri çıkarmak için bir fırça ile ovalayabilirsiniz. Ardından bol sabunlu suyla durulayın ve açık havada kurumasını bekleyin. Sütün herhangi bir iz bırakmamasına özen gösterin!

DİŞ MACUNU

Bazı ayakkabı türleri, hassas kumaşları nedeniyle diğerlerine göre daha az agresif temizleme ve beyazlatma yöntemleri gerektirir. Bu özel yöntem, aceleniz olduğunda da kullanışlıdır.

Orijinal beyaz rengi bu tür bir spor ayakkabıya geri getirmenin iyi bir yolu, beyazlatıcı diş macunu kullanmaktır. Eski bir diş fırçası kullanarak spor ayakkabıların lekeli yüzeyini tekrar beyaz olana kadar ovalayın. Tabanların kenarlarında bulunan kiri temizlemeyi unutmayın. Macunu yaklaşık 15 dakika bekletin.

Ardından diş macununu çıkarın. Macunu silmek ve harika sonuçlar elde etmek için sadece nemli bir beze veya temiz bir süngere (ve biraz sabra) ihtiyacınız olacak.

KABA TUZ VE SABUNLU SU

Spor ayakkabılarınızı saatlerce ağartacak vaktiniz yoksa ve bir süredir rafta kalmışsa endişelenmeyin: evde sahip olduğunuz herhangi bir sabun ve biraz kaba tuz ile kurtulabilirsiniz. Kumaşa yapışabilecek fazla kiri çıkarmak için ayakkabıları hem içten hem de dıştan kuru bir fırçayla ovalayarak başlayın. Daha sonra en az 150 gram kaba tuzla ovmaya başlayın ve tuzu orada en az bir saat bekletin.

Bu sürenin sonunda, beyazlatmak için kullandığınız kiri ve tuzu çıkarmak için soğuk su ve sıvı sabunla yıkayın. Günlük kullanımda burada biriken bakterileri çıkarmak için artık tabanlıkları temizleyebilirsiniz. Tuz, ayakkabılardaki kötü kokuları gidermek için de harika bir bileşendir.

AMONYAK

Ayakkabılarınızı tekrar beyaz yapmak için farklı yöntemler denediyseniz, ancak lekeler çok büyükse veya temizlenmesi neredeyse imkansızsa, daha etkili bir yöntem kullanmanın zamanı gelmiş olabilir: amonyak.

Bu prosedür, spor ayakkabıların beyazlatılması söz konusu olduğunda en etkili yöntemlerden biri olabilir. Ancak amonyak gibi kimyasal bileşikleri kullanırken ekstra önlem almak çok önemlidir. Daima eldiven giyin ve gözlerinizle temastan kaçının.

% 50 amonyak ve% 50 su içeren bir çözelti olan yarı güçlü amonyak kullanabilirsiniz. Evde yarı güçlü amonyak yoksa, bunu kendiniz yapabilirsiniz. Çözeltiye bir bez batırın ve ayakkabılarınızı lekelerin olduğu yerleri ovalayın. Bol su ile duruladıktan sonra güçlü kokuyu gidermek için en az 24 saat kurumaya bırakın.

KARBONAT VE BULAŞIK DETERJANI

Beyaz bez ayakkabılarınızı iyice temizlemek için, kumaşı beyazlatmak için kullanacağınız karışımı uygulamadan önce önce bağcıkları çıkarmanız ve ardından suya batırmanız gerekmektedir.

Hem ayakkabıları hem de bağcıkları tamamen ılık suyla kaplayana kadar yeterince su dökerek başlayın. Bu son kısım özellikle önemlidir. Ilık su, lekelerin kumaştan çıkarılmasını daha da zorlaştırabilir.

Kumaş ıslakken, bir kapta bir ölçek karbonat ve bir ölçek deterjanı karıştırın, böylece her bileşenin% 50'sini içeren bir solüsyon elde etmiş olursunuz. Bir fırça veya eski bir diş fırçası kullanarak karışımı ayakkabının üzerine sürün. En koyu lekelere daha fazla zaman ayırın.

Spor ayakkabılarını temizlemek için kullandığınız sabunlu karışımı çıkarmak için, onları durulayın, tekrar suya batırın veya hatta bir sünger kullanın ve ardından mikrofiber bir bezle kurulayın.

LİMON VEYA MİSKET LİMONU

Limon suyu, evde lekeleri ve istenmeyen kokuları giderme gücüyle bilinir. Kir lekeleri nedeniyle kahverengiye dönen spor ayakkabıların beyazlatılması için de iyi bir seçenektir.

Bunu yapmak için, sadece bir limonu veya limonu ikiye kesmeniz yeterlidir. Bir ölçü limon veya limon suyu için 3 ölçü suyu karıştırın. Kuvvetlice ovalayın. Fazla kiri ve limonu çıkarmak için ayakkabıları suyla durulayın. Beyazlatma etkisini görmek için kurumasını bekleyin.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler