HABER

Aytaç Durak'ı aday göstermedim çünkü

Başbakan Erdoğan, AKP Genel Merkezi'nde belediye başkan adaylarını açıkladı. Başbakan ilk olarak Adana adayını açıkladı, Aytaç Durak'ı yeniden AKP'den neden aday östermediğini anlattı.

Kadıköy, Beşiktaş ve Şişli adayları da belli

"Adana Akdeniz bölgemizin en büyük illerinden bir tanesi. Akdeniz'in bu önemli kendini her açıdan kalkındırmak için son 6 yılda Adana'da önemli yatırımlarımız oldu" diyen Başbakan Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Adana'ya eğitim sağlık ulaştırma alanında önemli yatırımlarımız oldu. Turizm için yatırımlar yaptık. Ben burada birkaç yatırımı hatırlatmak istiyorum. Toplam 860 milyon TL'lik kaynağı Adana'ya ve Adanalılara tahsis ettik. Yani 860 trilyon. Adana'da trafik sorununu kökten çözecek metro çalışması devam ediyor. Biz gelmeden önce, raylı sistem durmuştu. Geldik ve iktidarımızla birlikte dedik ki merkezi yönetim olarak hemen desteğimizi verelim ve bu raylı sistemde bitirilsin.2006 yılında raylı sistem projesinin ek kredi kullanmasına imkan tanıdık. Şu anda 8. istasyona kadar hat montaj işlemleri tamamlandı. Adana'nın eğitime nasıl önem verdiğini çok iyi biliyoruz. Biz geldik Adana genelinde 7935 derslik vardı. 6 yılda bu sayının ayrısı kadar dersliği yaptık. Hükümetimiz döneminde sadece sağlıkta 171 trilyon kaynağı Adana'ya aktardık."

AYTAÇ DURAK'I ADAY GÖSTERMEDİM ÇÜNKÜ....

Aytaç Durak'ı neden yeniden aday göstermediğini de Başbakan Erdoğan şu sözlerle anlattı:

Kadıköy, Beşiktaş ve Şişli adayları da belli

"Adana'da mevcut isim, yani şu anda belediye başkanı arkadaşımız aynen bana şunu söylemiştir. Ben son bir dönem sizlerle çalışmak istiyorum, bana bu fırsatı verin demişti. Bende kendilerine peki demiştim. Son bir dönemi tamamladık ki, bu defa yeni bir aday adaylığı süreci için konuşmalar başladı. Kendisini davet edip konuştum. Dedim bak biz seninle böyle konuşmuştuk.Ama ben hatırlamıyorum. Biz sizinle ne konuştuysak o noktadayız. Çünkü sizinle yola devam edemeyeceğiz dedim. Ama işte maalesef, ömrüneredeyse belediye başkanlığında geçecek ve hala burayı bırakmamak bu nasıl bir hırs. Biz de yeni dinamik bir arkadaşımızla yeni bir vizyonla, adayımız sayın Mehmet Ali Bilici'dir. Mehmet Ali bey merhum Özal'ın siyasete kazandırdığı ilçe ve il başkanlıkları yapan değerli bir arkadaşımız.

İŞTE AKP'NİN ADAYLARI

- Amasya: Cafer Özdemir.

- Bingöl: Serdar Atalay..

- Bitlis: Fehmi Alaydın.

Kadıköy, Beşiktaş ve Şişli adayları da belli

- Çankırı: İrfan Dinç

- Erzincan: Yüksel Çakır.

- Isparta: Hasan Balaman.

- Karaman: Kamil Uğurlu.

- Kars: Nevzat Bozkuş.

- Kastamonu: Mustafa Gökhan Gülşen.

- Kırşehir: Yaşar Bahçeci

- Malatya: Ahmet Çakır

- Osmaniye: Suat Önal.

- Şanlıurfa: Mehmet Oymak

- Trabzon: Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu

- Yalova: Barbaros Bilicioğlu.

- Zonguldak: Secahattin Gonca

- Hakkari: Şükrü Çallı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön