HABER

Bağlantı kesilince yolcular mağdur oldu

Bağlantı kesilince yolcular mağdur oldu

İSTANBUL (İHA) - Atatürk Havalimanı'nda iç hatlar ile dış hatları birbirine bağlayan geçiş, tadilat nedeniyle kapatılınca, yolcular büyük sıkıntı yaşadı. Uçaklarına yetişmek için iç hatlar terminaline giden yolcular, köprünün kapatıldığını görünce geri dönmek zorunda kaldı.

TAV tarafından işletilen Atatürk Havalimanı'nda iç ve dış hatlar terminalleri arasındaki geçişi sağlayan kapalı yolda yapılan çalışma, yolcu ve personeli zor durumda bıraktı. Geçişin kapatıldığından habersiz olan çok sayıda yolcu, yarı yoldan geri dönerken, uyarı için görevli bulunmaması dikkat çekti.

200 metre uzunluğundaki geçişe, ek yürüyen bant yapma çalışmaları nedeniyle 20 Aralık tarihine kadar bu bölüm kullanılamayacak. Bu süre içerisinde bu geçişi kullanamayacak olan yolcu ve personel, ya terminal dışından ya da otopark katındaki geçişten gitmek zorunda kalacaklar.

TAV yetkilileri, iki terminal arasında daha rahat geçiş sağlanması için 16 metrelik ek yürüyen merdiven yapılacağını belirterek, bu süre içerisinde yolcuları yönlendirmek için giriş çıkış noktalarına görevli konulacağını söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler