Bahçeli: 30 Ağustos ruhu yaşıyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

ANKARA(ANKA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 91 yıl önce millete silah doğrultan ve mukaddes topraklarında hak iddia eden köhnemişlerin bugünkü uzantılarının, sunulan imkân ve fırsatları tam manasıyla lehlerine çevirmek için adeta ihanet yarışına girdiklerini belirterek, "Fakat birlikte yaşama ülkümüz ve bin yıllık hukukumuz asla tersine çevrilemeyecek, zarar ve ziyana uğratılamayacaktır. Unutulmasın ki, 30 Ağustos Zaferi'nin ruh ve disiplini görmesini bildikten sonra dipdiri bir şekilde yaşamakta ve gerekirse bir kez daha ortaya çıkmak için zaman ve ortam kollamaktadır" dedi.

Devlet Bahçeli 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, bağımsızlığın kendi kaderini bizzat tayin ve temsilin milletin karakteri ve en bariz vasfı olduğunu bildirdi. Devlet Bahçeli, "Esir düşmeyecek milli bir vicdan, köle olmayacak milli bir şuur ve işgal edilemeyecek milli bir kudret büyük milletimizin şan ve şerefle tarihe kayıt düştüğü ve aynı zamanda hayranlık uyandırıcı özellikleri arasındadır. İstiklali ve istikbali uğruna fedakârlıklardan kaçınmayan, zahmet ve zulmetlerden korkmayan, daha da önemlisi ölümlerden dahi çekinmeyen Türk milleti 91 evvel Kocatepe'den İzmir'e kadar eşsiz bir destan yazmıştır. 26 Ağustos 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi vatan kurarken, 26 Ağustos 1922'de başlayan Büyük Taarruz hiç şüphesiz vatan kurtarmıştır" dedi.

-HER ANI GÖRKEMLİ...-

91 yıl önce Kocatepe'den İzmir'e kadar yaşanan her satırı göz kamaştırıcı, her anı görkemli ve her yönü kahramanlık olan Büyük Taarruz'un özgürlüğüne sımsıkı bağlı bir milletin zalimlere meydan okuması, sömürgecilere haddini bildirmesi olarak değerlendirilmesi gerektiğini kaydeden Bahçeli "Bir milletin bir taarruz ordusu meydana getirebilmesi için öncelikle bu ruha sahip olması lazımdır. Çok şükür Türk milleti buna ziyadesiyle sahip ve malik olduğunu tarihin her döneminde göstermiştir. Çağlar boyunca zafer ancak ve ancak hak edenin, inananın ve sabredenin hanesine yazılmıştır. Ve zafer kurtuluşa, Hakk'a ve hidayete samimiyetle sarılmışların gözlerinde parlamış, ellerinde yükselmiş ve geleceğini aydınlatmıştır" dedi.

Devlet Bahçeli, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin, bir milletin ruhu zapt olunmadıkça, bir milletin azim ve iradesi kırılmadıkça, o millete hâkim olmanın imkânsızlığını da tescil ettiğini kaydetti. Bugünlerde 30 Ağustos şuuruna kast etmeye çalışan mihrakların, birlik ve beraberliği çekemeyen haset yuvalarının çeşitli oyun ve tuzaklarla faal halde olduklarının maalesef acı bir gerçek olduğunu belirten Bahçeli açıklamasına şöyle son verdi:

"91 yıl önce aziz milletimize silah doğrultan ve mukaddes topraklarımızda hak iddia eden köhnemişlerin bugünkü uzantıları sunulan imkân ve fırsatları tam manasıyla lehlerine çevirmek için adeta ihanet yarışına girmişlerdir. Fakat birlikte yaşama ülkümüz ve bin yıllık hukukumuz asla tersine çevrilemeyecek, zarar ve ziyana uğratılamayacaktır. Küresel kanlı hesapların taarruz planlarını uygulamak için iştahla rol çalma gayretinde olanlarla, bölünmeden ve ayrılmadan menfaat umanlar inancım odur ki, kazanamayacaklar ve hedeflerine de ulaşamayacaklardır. Vatan ve millet sevdalısı tertemiz yürekler bunun teminatı olarak güven ve ümit vermektedir. Unutulmasın ki, 30 Ağustos Zaferi'nin ruh ve disiplini görmesini bildikten sonra dipdiri bir şekilde yaşamakta ve gerekirse bir kez daha ortaya çıkmak için zaman ve ortam kollamaktadır."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
MHP DE OLMASA MİLLETİN DUYGULARINA TERCÜMAN OLACAK PARTİ YOK
Sen ikinci defadır partinin başına geçtin ya o günden beri başımız hep önümüzde.CHP li gibi davranmak ülkücü gençliği inciten bir davranıştır.Bizim CHP lileşmeye ihtiyacımız yok.Kemal bey ne yaparsa siz aynısını,kemal bey ne derse siz de hemen aynısını.Neden Kutlamalara Katılmıyorsunuz.? O cumhurbaşkanınını siz seçmedinizmi.? Biraz tutarlı olu.MHP li olun .Bizde sizinle gurur duyalım.
yukarda 2 tane yorum yapan rezil kapaze akp li var kendilerince yorum yapmışlar biri türklük kim sen kim demiş biride yok ülkücüymüşte MHP liymişte hadin ordan lan makarnacılar türklük kim ülkücülük MHP lik kim siz ne anlarsınız türklükten, ülkücülükten siz anlasanız anlasanız makrnadan kömürden anlarsınız sizleri devlet bahçeli ile ilgili haberlerde görmek mümkün ya bu nicklerinizle yada öbür nicklerinizle çünkü aldıgınız makarna ve kömürleri hak etmek zorundasınız gelip burda MHP yi karalama devlet bahçeliye hakaret etme yarışına girersiniz hadin gölge etmen başka ihsan istemeyiz sizden
hadi oradan rezil kepaze herif sen kim türklük kim....
CHP ile MHP biraraya gelemezlerse yazık olur ülkeye.Hiç olmazsa CHP + İşçiPartisi + Demokrat Parti +DSP + ÖDP+ SadettinTantanın Yurt Partisi + HaydarBaşın BTPsi + OsmanPamukoğlu'nun HEPARı +TKP + EMEP+...TürkiyeGençlikBirliğinin enerjisi +... + HulkiCevizoğlu + Yılmaz Büyükerşen + belki Mustafa Sarıgül ve MansurYavaş + AbdullatifŞener(
Diğer Haberler