Bakan Bağış'’tan adaylık açıklaması

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı adaylığı ile ilgili olarak konuştu.

İSTANBUL (İHA) - “Bağış, "Benim herhangi bir göreve adaylığım söz konusu değildir. Ama partimin ve milletimiz vereceği her görevi de aklımın erdiği, gücümün yettiği kadarıyla en iyi şekilde yaparım” dedi. AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Mahmutpaşa Esnaf ve İşadamları Derneği tarafından düzenlenen “Mahmutpaşa Fest” alışveriş etkinliğine katıldı. Esnaflarla sohbet eden Bakan Bağış, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Bu tür etkinliklerin ekonomiyi canlandırmak adına önemli olduğuna dikkat çeken Bağış, “"Medyanın bu festivale ilgisi vatandaşlarımız Mahmutpaşa’ya gelmesine, alışveriş yapmasına, buradaki ticari hareketliliğe geliştirmesine vesile olacaktır. Hem esnafımız kazanacaktır. Daha çok vergi ödeyecekleri için devletimiz kanacaktır. Devlet kazandıkça da milletimiz kazanacaktır”" dedi.

Dünya’da diktatörlerin yönettiği ülkelerde insanların birbirlerini katlettiğini ifade eden Bağış, “Çok şükür ülkemizin başına çorap örmek isteyenlere bu millet fırsat vermedi. Devletimiz her türlü vatandaşımızın hassasiyetini yakından takip etmektedir. Ülke olarak bizi daha aydınlık yarınlar beklemektedir” diye konuştu.

Bakan Bağış, İBB Başkan adayı olup olmayacağı ile ilgili sorular üzerine şunları söyledi; “AK Parti’de bir siyasi etik vardır. Bunun gereği hiçbir AK Partili kendi görevinin dışındaki bir göreve aday olmaz. Ama Ak Parti’de bir ortak akıl mekanizması vardır. İstişareler ve tartışmalar yapılır. Bu istişareler sonunda eğer partim, bana başka bir görev tebliğ ederse en iyi şekilde yapmaya çalışırım. Görevin ne olduğuna nerede olduğuna bakmaksızın bana verilen görevleri bugüne kadar en iyi şekilde yaptığım gibi bundan sonra da yapmaya çalışırım. Benim herhangi bir göreve adaylığım söz konusu değildir ama partimin ve milletimiz vereceği her görevi de aklımın erdiği gücümün yettiği kadarıyla en iyi şekilde yaparım”.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
YAKIŞIR SANA SAYIN BAKANIM
sizede böylesi yakışır çift e kavrulmuş..
NE GOREV RUYASI GORUYORSUN ?? BU SECIMLERDE SENIN PARTININ TOZU BILE KALMIYACAK !!!! GORECEKSINIZ TURKLERIN TOKADINI ........
İşine geldimi (iş buldumu-para yardımı aldınmı-ihale verdilermi) tabi şakşaklarsınız hükümeti dürüst olursanda kalırsın işte bizim gibi ortada hakkımı kim almışsa elimden bugün cuma ALLAH BU DÜNYADA HESABINI SORSUN DERİM.
devleti yemeniz yasallaşır en azından değilmi??
Diğer Haberler