HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Bakan Fidan'dan NATO mesajı: Yaptırım uygulaması müttefiklik ruhuyla bağdaşmıyor

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'dan NATO mesajı geldi. Bakan Fidan ittifakla ilgili "İttifak üyesi ülkelerin birbirlerine yaptırım uygulaması müttefiklik ruhuyla bağdaştırmıyor" ifadelerini kullandı.

Bakan Fidan'dan NATO mesajı: Yaptırım uygulaması müttefiklik ruhuyla bağdaşmıyor

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Türkiye-Polonya-Romanya Üçlü İşbirliği Süreci Dışişleri Bakanları Toplantısı’nın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Bakan Fidan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

  • Yaptırımlar müttefiklik ruhuyla bağdaşmıyor. Vilnius Zirvesi’nde alınan kararların uygulanmasını görüştük. Terörizm konusunu da ele aldık. NATO’nun daha fazla adım atmasını bekliyoruz.

  • (NATO) Müttefiklik terörle mücadele gibi son derece hassas bir konuda, tüm üyelerin birbiriyle azami dayanışma içinde olmasını gerektirir. İttifak üyesi ülkelerin birbirlerine yaptırım uygulaması müttefiklik ruhuyla bağdaştırmıyor.

  • Gazze’deki katliam, her an bölgesel savaşı tetikleyebilir. İsrail kendi güvenliğini sağlama adı altında tüm Gazzelileri katlediyor. İsrail’e kayıtsız şartsız destek veren ülkeler vakit çok geç olmadan bu tutumlarını gözden geçirmelidir.

  • Tüm çatışmalarda, savaşlarda diplomasiye öncelik verilmesinden yanayız. Diplomasi seçeneği Ukrayna’da kenara atılmamalıdır.Bu içerik Hazar Gönüllü tarafından yayına alınmıştır

En Çok Aranan Haberler