HABER

Bakan Koç'tan tarihi eser değerlendirmesi

Ankara - Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç, İzmir Arkeoloji Müzesi'nde yapılan sayımda envanterde yer almayan bazı tarihi eserlere rastlanması ile ilgili olarak, "Bunlar Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın ortaya çıkarttığı şeyler, daha da ortaya çıkabilir" dedi.

Müzelerdeki kontroller sonucu hep kötü haber almadıklarını, bazen de iyi sonuçlarla karşılaştıklarını ifade eden Koç, "Kontrollerimiz tüm Türkiye'de devam ediyor. Bunlar bizim ortaya çıkarttığımız şeyler. Ama tertemiz çıkan müzelerimiz de var. Hep kötü haber gelmiyor. Bu sayede müze müdürlerimiz kendilerine geliyorlar. Kontrol edildiklerinin farkındalar, bu güzel bir şey" dedi.

Koç, müzeleri kontrol altında tutmak üzere "Komuta Kontrol Merkezi" kurulduğunu belirterek, bu sayede Türkiye'deki bütün müzelere girişlerin internet kamera sistemi sayesinde kontrol edildiğini söyledi. Koç, bugün gazetelerde yer alan sanatçı Kayahan ve Nilüfer'in barışması için bir organizasyon düzenleyeceği haberlerinin hatırlatılması üzerine, "Ben böyle şeylere karışmam... Kimsenin küs kalmasına da gönlüm razı olmaz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön