"Başbakan aklınca bizi ihbar etti"

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "panik içinde, suçüstü yakalanmış bir insanın psikolojisinde partilerine saldırdığını" ileri sürdü.

Mehmet Şandır, Mersin'in Erdemli ilçesinde Ülkü Ocaklarınca düzenlenen "Birlik ve Beraberlik" etkinliğinde, yerel seçimlerde başta Mersin Büyükşehir Belediyesi olmak üzere 13 ilçe ve beldelerdeki belediyelerin tümünü alacaklarını iddia etti.

Türkiye'nin, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca "laik ve demokratik düzeni bozmak" gerekçesiyle kapatılmak istenen bir siyasi parti tarafından yönetildiğini belirten Şandır, "Bu iktidarın tüm eylemleri ve çıkaracağı kanunlar, aldıkları kararlar ve atamalar bundan sonra şaibeli olacaktır" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın "panik içinde, suçüstü yakalanmış bir insanın psikolojisinde partilerine saldırdığını" öne süren Şandır, şöyle devam etti:

"MHP'ye dil uzatmış, aklınca bizi başörtüsü yasasının çıkarılması konusundan dolayı cumhuriyet savcılarına ihbar etmiştir. Kendisi 5 yıldır 'başörtüsü benim namus meselemdir' diyerek siyaset yapıp, iktidar olmuş. Bu konuda bir milim mesafe kat etmezken MHP'nin verdiği kanun teklifinin arkasına takılarak buna sahip çıkmak istemiş, ancak Anayasa Mahkemesinde dava açılınca da panikleyerek MHP'yi suçlamaya çalışmıştır.Bu suçüstü yakalanmadır ve başörtüsü takan insanlarımıza saygısızlıktır. MHP, Türkiye Cumhuriyeti ilkelerine sonuna kadar sadık bir partidir. Hiç kimse MHP'yi bu ülkenin rejimini, demokratik ve laik yapısını değiştirmekle suçlayamaz. Bu hiç kimsenin haddine de değildir."

AA