HABER

Başbakan kimseyi dinlemiyor

ANKARA(ANKA)- Türk İş 20. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan CHP Başkan Yardımcısı Cevdet Selvi Başbakan Erdoğan'ın geçici işçilere verilen kadro sözlerinin samimi olmadığını belirterek, "Seçim öncesinde de geçici işçilere kadro vereceklerin söylediler. Bunu seçim propagandası yaptılar. Seçimden sonra en son yıl altı ayı geçmiş işçilerİ kadroya aldılar. Yani kendi aldıkları işçileri kadroya geçirdiler" dedi.

Selvi, bazı sendikaların iktidar koltuğunun altına girerek prim yapmaya çalıştığını kaydederek "Eğer teslimiyetle bir yere gelinseydi Türkiye önemli bir yere gelirdi. Türkiye'nin geldiği yer bellidir: Uçurum" dedi.

Türk-İş'in altının oyulmak istendiğini öne süren Selvi sendikaların üstüne düşenleri namusluca, inançla kimsenin koltuğunun altına sığınmadan yapması gerektiğin vurguladı.

-MASALCI DEDENİN MASALLARI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici, Başbakan Erdoğan'ın işine gelmeyenleri söylemediğini belirterek Türkiye ekonomisinin iradesiz bırakılsa bile belli oranda büyüyeceğini kaydetti. 2008 yılında yatırımların azalacağını dikkat çeken Ekici konuşmasına şöyle devam etti:
"Yatırımları özel sektöre bıraktık deniyor. Alt yapı yatırımları yapılmadan özel sektör nasıl yatırım yapacak. Masalcı dedenin masalları politikalarıyla karşı karşıyayız. Örgütlenmelerin önünü açacağız deniyor. Özelleştirme sonucunda kapanan bir fabrikada işçi nasıl örgütlenecek. Kahvede pişbirik örgütü yapacak. Diyaloğu kurduklarını söylüyorlar. Sağırlar diyaloğu. Başbakan dinliyor ama yine de bildiğin yapıyor"

-ESAS KENDİSİ NE OKUYOR NE DİNLİYOR
DSP Genel Başkanı Zeki Sezer Başbakanın ‘okumuyorsunuz' eleştirilerine yanıt verdi. Başbakanın da kimseyi dinlemediğini ifade eden Sezer, Başbakanın kendisinin ne okuduğunu ne de dinlediğini kaydetti. İhracatın arttığının söylenmesine rağmen ithalat rakamlarının söylenmediğini vurgulayan Sezer "Büyümede sıcak para ile gerçekleşiyor. Büyümeden pay alan var mı? Yok. Türkiye kağıt üzerinde büyüyor" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön