HABER

Başbakanlık'tan "tahliye" açıklaması

Başbakanlık'tan yapılan açıklamada toplamda 15 bin vatandaşın Libya'dan Türkiye'ye getirildiği bildirildi

Başbakanlık'tan "tahliye" açıklaması

Halk ayaklanması yaşanan Libya'dan Türklerin tahliyesi sürüyor. Başbakanlık, Libya'dan 11 tarifeli, 16 özel tahliye ve 14 askeri olmak üzere, toplam 41 uçak ve 2 gemi ile 10 bin 710 kişinin resmi makamlarca yürütülen tahliye çalışmaları kapsamında ülkeye giriş yaptığını bildirdi.

[**

**](http://www.mfa.gov.tr/19-26-subat-tarihleri-arasinda-libya_dan-havayoluyla-gelen-yolcularin-listeleri.tr.mfa)

Başbakanlık açıklamasında, "Özel şirketlerimiz tarafından hava yoluyla tahliye edilen 2 bin 660 kişi ve İskenderun askeri gemisi ile beraberindeki Oruç Reis Fırkateyni'nde seyir halinde bulunan bin 738 yolcu dahil edildiğinde, Libya'dan tahliye edilenlerin toplam sayısı 15 bin 108'e ulaşmaktadır" denildi.
Ülkeye getirilen vatandaşların, Marmaris ve Dalaman'da kurulan Kabul Merkezleri'nde karşılanarak ihtiyaç duydukları takdirde konaklamalarının sağlandığı ve temin edilen otobüslerle gidecekleri şehirlere gönderildiği belirtilen açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Genelkurmay Başkanlığı'na ait İskenderun gemisi ve beraberindeki Oruç Reis Fırkateyni, Bingazi Limanı'ndan 517'si yabancı uyruklu olmak üzere toplam bin 738 kişiyi alarak bugün sabah saat 07.30'da Marmaris'e hareket etmiştir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön