HABER

Başkanın yasak aşkı Amasya'yı karıştırdı

Başkanın yasak aşkı Amasya'yı karıştırdı

Amasya'nın Gümüşhacıköy Belediye Başkanı AKP'li İsmail Uysal'ın 2 yıl önce nikahını kıydığı 30 yaşındaki A.A.'ya cep telefonuyla gönderdiği aşk mesajları ilçeyi karıştırdı.

A.A.'nın eşi emekli astsubay 53 yaşındaki Necip A., ilişkiyi ortaya çıkardıktan sonra Başkan Uysal hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu ve boşanma davası açtı.

Alınan bilgiye göre, Gümüşhacıköy İlçesi'nde oturan emekli Jandarma Astsubay Necip A., 2 yıl önce A.A. ile evlendi. Çiftin nikahlarını da Gümüşhacıköy Belediye Başkanı 57 yaşındaki İsmail Uysal kıydı. Ancak kısa süre önce, emekli astsubay Necip A.'nın eşi A.A. ile Belediye Başkanı İsmail Uysal arasında aşk yaşandığı konuşulmaya başlandı. Herkesi şoke eden olay, A. çiftini boşanmanın eşiğine getirdi. İlçeyi karıştıran olayın ardından eşiyle Belediye Başkanı Uysal arasındaki cep telefonundan birbirlerine gönderdikleri aşk mesajlarını bulan Necip A., önce Başkan Uysal hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu, sonra da boşanma davası açtı. Belediye Başkanı Uysal'ın gönderdiği telefon mesajlarının ilçede elden ele ve sanal alemde de dolaşması, olayın herkes tarafından duyulmasına neden oldu.

ÜSTELİK AKRABAMIZ DA

9 Şubat 2005 tarihinde eşi A. ile Belediye Nikah Salonu'nda dünyaevine girdiğini ve nikahlarını da dayısının oğlu olan Belediye Başkanı İsmail Uysal'ın kıydığını söyleyen Necip A., mutlu bir evlilikleri olduğunu ve karısı ile iyi geçindiğini söyledi. Böyle bir hareketi Başkan Uysal'dan hiç beklemediğini belirten Necip A., "Çünkü hem akrabamız hem de çok iyi aile dostumuzdu. Baştan hiç şüphelenmedim. Şüphe duyduğum an bile yalan olmasını diledim. Yanlış düşünüyorum diye kendimi telkin etmeye çalıştım. Baştan aldırış etmedim. Ama eşimi de 'Elin ağzı çuval değil'diye uyardım. Ama ben de de hata var. Bir kadında 3 cep telefonunun ne işi var?" dedi.

BENİ DIŞARI YOLLUYORDU

Eşinin son günlerde çok değiştiğini söyleyen Necip A. sözlerini şöyle sürdürdü:

"Benim gece dışarı çıkmamı istemeyen eşim, son zamanlarda dışarı lokale filan gitmem için ısrar eder olmuştu. Bana 'Çık hava al, değişiklik iyi olur'diyordu. Normalde çay istediğim zaman bile 'Uykun kaçar'diye çay yapmayan eşim, benim lokale gitmeme ses çıkarmadı. Bir gece uyandığımda eşimi yanımda bulamadım. Tuvalete gitmişti. Yaklaşık 20 dakika sonra tuvaletten çıktı. Mutfakta oturduk. Ben ona neden hem banyoya hem tuvalete cep telefonu ile gittiğini sordum. Sonra da farkettirmeden telefonunu aldım. O yatmaya gittiğinde de telefondaki bir mesajı okudum. Dahası vardı ama moralim bozulur ve elimden bir kaza çıkar diye bakamadım. Bunun üzerine eşime 'Ne yaptıysan bana iyiliği, kötülüğü ile söyle bu konuyu aramızda halledelim'dedim. Ama inkar etti. Meğer bütün mesajları sildiğini sanıyormuş."

KARIM KABULLENDİ

Mesajları gördüğünde şoke olduğunu söyleyen Necip A., "Ruhsatlı silahım var. Kendime hakim olamayabilirdim onun için komşumu çağırdım. Ben bu durumda adelete güvendim. 'Adaletin kestiği parmak acımaz'dedim. Çünkü ben de yıllarca kanun adamı olarak çalıştım. Jandarma astsubaylığından emekli oldum. Belediye başkanı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundum. Delil olarak da gönderilen cep telefonu mesajlarını verdim. Ancak karım şikayetçi olmadı, mesajları kendi rızası ile çektiğini söyledi. Ben de bunun üzerine boşanma davası açtım" diye konuştu.

BAŞKAN: KOMPLO

Bu arada Belediye Başkanı İsmail Uysal, A.A. ile ilişkisi olduğu iddialarını komplo olarak niteledi. Hakkındaki suç duyurusuna savcılığın 8 Kasım günü takipsizlik kararı verdiğini söyleyen Başkan Uysal, "Nikahlarını ben kıydım. Bahsi geçen telefon numarası bana ait değildir. Bu olay bana birtakım insanların düzenleği komplodur. Zaman zaman eşiyle araları bozulunca biz araya girip onları barıştırırdık. Aynı köylüyüz" dedi.

İŞTE YUVA YIKAN MESAJLAR

Belediye Başkanı İsmail Uysal'ın, A.A.'ya gönderdiği iddia edilen mesajlar ise:

1 Kasım 2007 saat 02.44: Aşkım, hem uyardı diyorsun, hem de eve gel diyorsun, bu nasıl oluyor?
1 Kasım 2007 saat 02.00: Sen ölüyorsun, ben öldüm bile, o ne güzel ... öyle, elimi değmek bile beni delirtti. Okşarken çok haz aldım. karıcığım, aşkım hayatım yarın 10'dan sonra ev boş olacak gelsen de çatır çatır ....... Bebeğim öptüm.
A.A.'nın gönderdiği iddia edilen mesajlar:
1 Kasım 2007 : Nerden olacak sana moralim bozuldu dedim nedenini bile merak edip sormadın. bitanem birileri senin ne kadar karı meraklısı olduğunu .....den başka bir şey düşünmeyen birisi olduğunu söylemişler necip sinir küpü halinde eve geldi nedenini sıkıştırınca anlattı dışarıda kesinlikle tek görüşemezsin diyor.
1 Kasım 2007 saat 03.06: Necipe de hak vermek lazım dedikodu malzemesi olmayalım istiyor nerden başkan oldun iyi kötü herşeyi söylüyorlar sevgilime.
1 Kasım 2007 saat 03.02: Aşkım bunların hepsini biliyorum biz de daha dikkatli oluruz en azından bize güveniyor biraz da uyarma konusu biraz da suna (başkanın karısı) aradığından oldu hiç aramayan neden o akşam aradı diyor bizimi kontrol etti
1 Kasım 2007 saat 02.49: Sana o kadar güveniyor ki biz aklına bile gelmedik şimdilik seni bilmiyor
1 Kasım 2007 saat 02.36 : Bendekiler beni rahat bırakıyorlarmı sevgilim. .......a iyi bak o bana lazım olacak bitanem.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön