HABER

Başkent'te şaşkınlık veren dolandırıcılık

Başkent'te şaşkınlık veren dolandırıcılık

ANKARA (İHA ÖZEL) - Başkent'te bir bankanın ATM'si üzerine kurulan düzenek görenleri şaşkına çevirdi. Para çekmek için ATM'ye gelen vatandaşlar kurulan düzenek sayesinde kartlarını kaptırıyor. Banka önünde pusuya yatan şahıslar ATM üzerine bankaya ait süsü verilen telefonu arayarak banka yetkilisi olduğunu söyleyip şahsın bilgilerini alıyor.

Edinilen bilgiye göre, Çankaya'da gece saatlerinde meydana gelen olayda, maaş günü olması dolayısıyla bankaları ve ATM'leri tek tek belirli saatler arasında düzenli olarak kontrol eden polis ekipleri Yapı Kredi Bankası'na ait ATM'de düzenek olduğunu tespit etti. Çevrede geniş çaplı arama başlatan polis ekipleri, düzeneğin incelenmesi için Olay Yeri İnceleme ekiplerini çağırdı. Kısa sürede banka önüne gelen Olay Yeri İnceleme ekipleri gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü. Ekipler ATM üzerinde kartın sıkışıp kalması için düzenek ve bankaya ait süsü verilen telefonu fark etti. Telefonu yerinden sökerek inceleme yapan ekipler, kablo bağlantısı bulunmayan telefon kutusunun içinde cep telefonu olduğunu tespit etti. ATM üzerinde parmak izi araştırması yapan ekipler, kurulan düzeneği incelemek üzere karakola götürdü.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, kurulan düzenek sayesinde olayı gerçekleştiren şahısların bu tür olayları maaş günlerinde gerçekleştirdiklerini belirttiler. Maaş çekmek için ATM'ye gelen kişiler kurulan düzenek sayesinde kartını kaptırdıklarını ve daha sonra banka etrafına pusu atan şahısların ATM üzerine yapıştırılan telefonu arayarak banka yetkilisi olduğunu söylediklerini belirten yetkililer, kartı kaptıran vatandaşlar bir anlık paniğe kapılarak kimlik bilgilerini ve kartın şifresini banka yetkilisi olduğunu zannettiği kişileri veriyor. Vatandaşın banka önünden ayrılması ile birlikte ATM'nin önüne gelen şahıslar düzeneği çıkartarak kartı aldıklarını belirttiler.
Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön