HABER

Baterist Kızılkaya’dan rekor denemesi

Yaklaşık 40 yıldır bateri çalan Oktay Kızılkaya, 4 gün boyunca aralıksız bateri çalarak, Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi hedefliyor.

Kızılkaya, daha önce 42 saat 16 dakika boyunca aralıksız bateri çalmış, ancak Guinness Rekorlar Kitabı'na adını yazdıramamıştı. Şimdi yeni bir rekor denemesi gerçekleştirmek isteyen Kızılkaya, 96 saat yani 4 gün boyunca aralıksız bateri çalarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi hedefliyor.

ANKA’ya konuşan Kızılkaya, bateri çalmanın kendisi için bir tutku olduğunu ifade ederek, ‘rekortmen baterist olarak’ adını Guinness Rekorlar Kitabı'na yazdırmayı istediği belirtti. Kızılkaya, Avustralya asıllı bir İsveç vatandaşının 72 saatlik aralıksız bateri çalma rekoru olduğunu kaydederek, bu rekoru kırmak istediğini ifade etti.

Rekor denemelerini ise özel bir günde yapmaya gayret ettiğini belirten Kızılkaya, yeni rekor denemesini, 15 Mart’tan Çanakkale Zaferi’nin kutlandığı 18 Mart’a kadar gerçekleştirmek istediğini ifade etti. Rekorunu Atatürk ve Çanakkale şehitlerine armağan edeceğini söyleyen Kızılkaya, Guinness’in rekor denemesini kabul ettiğini, ancak güvenlik ve mekan desteği gibi konular için sponsora ihtiyaç duyduğunun da altını çizdi.

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön