HABER

Bayrampaşa'da filmleri aratmayan hırsızlık

Bayrampaşa'daki bir iddaa bayisine gelen hırsızlar, filmleri aratmayan bir soyguna imza attı.

Erkek hırsızlar işyeri sahibi ve çevredeki esnafları oyalarken, kadın hırsız içeri girip önce 900 lira çaldı, ardından da 8 bin TL'lik iddaa kuponu oynadı. Zanlılar kaçarken güvenlik kameralarına yakalandı.

Alınan bilgiye göre, Bayrampaşa'daki bir iddaa bayisinde geçtiğimiz pazar günü sabah saat 10.00 sıralarında ilginç bir hırsızlık olayı yaşandı. İddaa bayisinin bulunduğu sokağa gelen hırsızlık şebekesi üyesi 4 kişi, önceden yaptıkları soygun planı için kolları sıvadı. İki çete üyesi çevredeki esnafları oyalarken, bir diğeri ise işyeri sahibini kapı önünde lafa tuttu. Bu sırada işyeri sahibine fark ettirmeden dükkana giren kadın hırsız, kasada bulunan 900 lirayı çaldı. Bununla da yetinmeyen kadın hırsız, 8 bin TL'lik iddaa kuponu oynadı. İşini bitiren kadın hırsız daha sonra dükkandan çıktı. Arkadaşlarının soygunu gerçekleştirdiğini fark eden diğer çete üyeleri de kimseye fark ettirmeden uzaklaştı.

İşyeri sahibi Gökhan Saraçlıoğlu, son anda fark etiği hırsızların peşine düştü. Hırsızlara yetişemeyen Saraçlıoğlu, durumu polise bildirdi. Çevrede yapılan incelemelerde, hırsızların kaçtıkları sokakta güvenlik kamerası olduğu belirlendi. Görüntüleri inceleyen polis, zanlıların yakalanması için soruşturma başlattı.

Hırsızların kendilerini müşteri gibi gösterdiklerini belirten Gökhan Saraçlıoğlu, yaşadıklarını şöyle anlattı; "Sabah bir müşteri gelerek iddaa oynadı. 30 TL'lik bir kupon oynadı ama 50 TL verdi. Parasının üzerini verdim gitti. Ancak birkaç dakika sonra geri geldi. Arabayla kapının önüne geldiğinde beni dışarı çağırdı. Bana 'eczane nerde bulabilirim' diye sordu. 20 lira daha verdi ve akşamleyin söyleyeceği kuponu oynamamı söyledi. Bana oyalayıcı sorular sormaya başladı. Yan tarafta bir mobilyacı arkadaş var. Onu da bayan hırsız oyalamış. Bir diğer erkek hırsız ise etrafı kolaçan etmiş. Ben en son kısa bir bayanın dükkandan çıktığını gördüm. 'Ne yapıyorsun' diye sordum. Bana hastaneyi aradığını söyledi. Ben kapıda konuşurken kadın içeri girmiş ve hırsızlığı yapmış. Bu bayan uzaklaştı. Arabadaki şahısta gitti. İkisi de aynı sokağa gitti. Yan tarafta arkadaşları oyalayan şahıslarda aynı sokağa gitmişler".

Zanlılardan şüphelenip, içeri girdiğini belirten Saraçlıoğlu, kasada bulunan yaklaşık 900 liranın yerinde olmadığını gördüğünü belirtti. Gökhan Saraçlıoğlu, polisi arayıp zanlılardan şikayetçi olduğunu ifade ederek, "Makineden günün raporuna baktım ki 8 bin lira fazladan kupon oynanmış. Hemen polisi aradım ve bunu da anlattım. Eğer kuponları tuttuysa en kötü ihtimal 160 bin TL para kazanmışlardır. Bu parayı bankadan kimlikleri ile alacaklar. Ben mağdur durumda kaldım. Parayı ödeyemedim. Başvurularımı yaptım ama sonuç alamadım. Benim amacım diğer bayilerin de bu tuzağa düşmemesi" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön