BDP, Sınırda 3 günlük çadır eylemi yapacak

BDP ve bazı sivil toplum kuruluşları öncülüğünde Ceylanpınar sınırında 3 günlük çadır eylemi yapılıyor.

Bugün yürüyüşle başlayacak eyleme BDP'nin yaklaşık 15 il teşkilatı katılacak. BDP'nin bu yönde hazırlıkalrı sürerken Şanlıurfa Valiliği tüm yürüyüş ve eylemlerin yasaklandığını duyurdu.

Muhaliflerin Türkiye topraklarından Kuzey Suriye'ye geçtiği ve Türkiye'nin muhalif güçlere lojistik destek sağladığı iddiası ile DTK, BDP, DÖKH öncülüğünde Ceylanpınar'da 3 günlük eylem yapılacak. Eylemi 3 Fidan Parkı'ndan başlatacak olan BDP, programı yürüyüşle başlatacak. Ardından aynı parkta çadırlar kurularak eyleme devam edilecek. ‘barış nöbeti' olarak adlandırılan eylemi her gün farklı illerden gelecek olan teşkilat üyeleri yürütecek. BDP Şanlıurfa il teşkilatının bu eylemlerinin ardından

5 Ağustos'ta ise çadır eylemi Merdin, Diyarbakır, Batman, Şırnak, Tunceli, Bingöl, Elazığ, Siirt, Bitlis, Van ve Muş'tan gelecek olan parti teşkilatı tarafından yürütülecek.

6 Ağustos Salı günü ise BDP'nin Mersin, Adana, Antep ve Adıyaman teşkilatlarının katılımı ile eylem akşam saatlerinde sonlandırılması planlanıyor.

BDP bu anlamda hazırlıklarını sürdürürken Şanlıurfa Valiliği, güvenliği gerekçe göstererek, eylemleri yasakladığını açıkladı. Valilik yaptığı açıklamada, son günlerde sınırı ötesinden gelen mermilerin can kaybına neden olduğunu ve toplu yapılacak tüm eylemlerin yasaklandığını duyurdu.

CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
5 Ağustosta silivride yapılacak eylemi yasaklayan İstanbul valiliğine " İşine bak, sen yargıçmısın " diyen hükümet acaba Şanlıurfa valiliğinede aynı uyarıyı yapacak mı?
Okumuyorsun haberi..sınırda tarlada çadır kuracaklar..chp piyonu işiniz gücünüz demogoji
pkk'nın emireri ayyip, durumdan vazife çıkarır, durmak yok yola devam.
BUNLARIN ÖMRÜDE TAŞ VE SLOGAN ATMAK, POLİSİ TAŞLAMAK, ETRAFI YAKIP YIKMAK VE YASA DIŞI EYLEMLERLE TÜKENECEK.
akp ile.
AKP ile pekakaya herşeY serbesttttttttttt..yaşasın KÜRTÇÜ pekakaCI akp yaşasın CEMAATÇİ akp yaşasıınn...
Diğer Haberler